spravy.sk spravy.sk

Bottas vyhral prvý tréning,  Verstappen spôsobil červené vlajky
zdroj: TASR-AP

Bottas vyhral prvý tréning, Verstappen spôsobil červené vlajky

O najlepší čas úvodného tréningu na VC Talianska sa postaral Valtteri Bottas. Pilot tímu Mercedes zaznamenal na mäkkej zmesi čas 1:20:703 a svojho kolegu Lewisa Hamiltona zdolal o 0.245 sekundy.

Krátko pred víkendom oznámila šéfka tímu Williams Claire Williamsová úmysel odstúpiť zo svojho postu a jej nástupcu si vymenuje nový majiteľ Dorilton Capital. Stať sa tak má už po tomto víkende. Williams dal v rámci prvého tréningu príležitosť Izraelčanovi Royovi Nissanymu, ktorý nahradil Georga Russella. Nissany odjazdil 25 kôl a skončil osemnásty.

Prvá polhodina na klasickej trati bola pomerne nudná. Mercedes zaznamenal najrýchlejší čas okamžite po svojom prvom výjazde, no v tom čase mu stačili aj obaja piloti Red Bullu. Albon skúšal strednú zmes, Verstappen a Hamilton jazdil na tvrdej.

Približne v polovici tréningu sa o červenú vlajku postaral Max Verstappen. Holanďan totiž stratil kontrolu nad autom uprostred Ascari a následne narazil do múru. Výsledkom bolo zničené predné krídlo a menšie škody na podvozku. Red Bull opravil auto veľmi rýchlo a Verstappen sa už o 20 minút neskôr vrátil na trať na mäkkej zmesi.

Rýchlostne dominantný Mercedes však napokon neohrozil nikto. Zaujala však rýchlosť pilotov AlphaTauri. Daniil Kvjat skončil štvrtý a Pierre Gasly šiesty. Zlé to však stále vyzerá s rýchlosťou domáceho tímu Ferrari. Charles Leclerc bol jedenásty a Sebastian Vettel až predposledný.

1. tréning VC Talianska 2020 (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac