spravy.sk spravy.sk

Red Bull ešte nenašiel správne nastavenie. Verstappen ustál nehodu bez následkov
zdroj: TASR-AP

Red Bull ešte nenašiel správne nastavenie. Verstappen ustál nehodu bez následkov

Tím Red Bull Racing nemal pred príchodom na Monzu veľké oči a piatkové tréningy naznačili, že táto vysokorýchlostná trať nie je pre "červených býkov" tým pravým orechovým. Max Verstappen obsadil v oboch tréningoch piate miesto, jeho kolega Alex Albon bol tretí a štrnásty.

"Trápili sme sa s celkovým balansom i priľnavosťou pneumatík. Nebol to najlepší štart víkendu a pred nami je ešte veľa práce," poznamenal Verstappen, ktorý strávil na okruhu celkovo 52 kôl. To najlepšie malo hodnotu 1:21.228. "Snažili sme sa nájsť limity trate a hlavne v jedenástej zákrute bolo niekedy nechať auto uletieť. Aj preto bolo veľa našich časov vymazaných. V prvom tréningu som mal nehodu, ale tím mi opravil auto veľmi rýchlo. Z pohľadu druhého tréningu ma to neovplyvnilo. V tejto chvíli si nie som istý opotrebením pneumatík, ale ak bude dobre vyladené, tak by to nemal byť problém. Kľúčom k úspechu v kvalifikácii teda bude správne nastavenie."

Alex Albon najazdil ráno 30 a popoludní 36 kôl. Najlepší čas 1:21.500 predviedol v prvom tréningu a v tom druhom skončil až štrnásty.

"Ráno som sa cítil výborne. Ani popoludní to nebolo zlé, ale potrebujeme upraviť pár vecí z pohľadu rýchlosti v zákrutách. Bolo to veľmi vyrovnané a o pozíciách rozhodovali desatinky. Vieme, že ešte potrebujeme vylepšiť nastavenie, ale potenciál tu určite je. Moje najlepšie kolo v druhom tréningu vymazali pre porušenie traťového limitu v jedenástej zákrute. Potom som uviazol v premávke,” skonštatoval Albon.

Už v piatok avizovali výmenu prevodovku traja piloti. Okrem Lance Strolla a Antonia Giovinazziho ide aj o Maxa Verstappena.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac