spravy.sk spravy.sk

Piloti Ferrari sú nespokojní s výkonom auta
zdroj: TASR-AP

Piloti Ferrari sú nespokojní s výkonom auta

Sebastian Vettel a Charles Leclerc popísali monopost Ferrari po piatkových tréningoch ako ťažko ovládateľný. Počas domácich pretekov tak nečakajú nič jednoduché.

Scudéria naznačila v porovnaní s Belgickom zlepšenie. To je však naozaj iba veľmi mierne. Vettel skončil v prvom tréningu až predposledný, v druhom sa zlepšil na dvanástu pozíciu. Leclerc skončil popoludní deviaty.

"Auto bolo ťažko ovládateľné, ale to nehovorím v tejto sezóne prvýkrát," povzdychol si nemecký pretekár. "Strácame hlavne na rovinkách. To sa však čakalo. Okrem toho nám chýba grip počas nájazdov do zákrut a týka sa to všetkých štyroch kolies. Auto sa preto dosť šmýkalo a je to náročné."

"Celkovo je preto náročné vyskladať čisté a kvalitné kolo. Urobíme však všetko preto, aby to bolo v sobotu lepšie."

Podobný názor vyslovil aj Charles Leclerc. "Pri jazde s prázdnou nádržou sme to čakali horšie, ale počas jazdy s plným natankovaním to malo byť pre zmenu lepšie. Celkovo sa trápime s balansom a ak je nádrž plná, vnímame aj silné opotrebenie auta. Pred nami je teda určite veľa práce. Pred kvalifikáciou som však pozitívny. S ľahším autom to totiž nebolo také zlé. Horšie to potom vyzerá s pretekmi," uviedol Monačan, podľa ktorého Ferrari nepomohla zmena tlaku pneumatík v porovnaní s minulým rokom. Gumy sa totiž teraz nesprávajú tak, ako by si piloti predstavovali.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac