spravy.sk spravy.sk

Russell označil konanie tímov v kvalifikácii za smiešne
zdroj: TASR-AP

Russell označil konanie tímov v kvalifikácii za smiešne

Tím Williams sa v Monze nedokázal dostať z prvej časti kvalifikácie a George Russell tak po nej netajil sklamanie. Podľa vlastných slov totiž mohol vyťažiť zo "smiešnej" Q1 oveľa viac.

Prvá časť kvalifikácie ponúkla zvláštny obraz. Tímy vyčkávali a potom sa vydali na trať v rovnakom okamihu. Vytvoril sa tak vláčik a piloti si navzájom prekážali. Viacerí z nich sa tak zrazu začali predbiehať a o čistých kolách nemohlo byť ani reči. 

Russell uviazol za Kimim Räikkonenom a Estebanom Oconom. Nemohol si tak vylepšiť čas a skončil devätnásty.

"Čo do pekla tu stvárame? Z tejto sračky sme mali vyťažiť a nie v nej uviaznuť!" soptil Brit cez vysielačku. 

Po kvalifikácii už pôsobil pokojnejšie, no frustrácia bola zrejmá. "Sme najpomalším tímom v poli, ale zažili sme pár skvelých sobôt. Potrebujeme však využívať extrémne podmienky ako svoju šancu. To sme teraz neurobili."

"Tieto podmienky boli až smiešne. A my sme urobili to isté čo všetci. Smiešne. Všetko sa to začína momentom vyslania na trať. Nechcem na nikoho ukazovať prstom, ale všetci urobili to isté. Nechápem, prečo posielajú všetci svoje autá na okruh v rovnakom čase. Všetci presne vedia, že sa stane práve toto."

Podľa Russella by bolo možno vhodné zmeniť pravidlá kvalifikácie. Na trať by sa napríklad dostal ako prvý vedúci tím šampionátu a následne by boli autá vypúšťané v päťsekundových intervaloch. 

"Chápem, že toto je veľmi špecifický okruh. Nikto nechce jazdiť na čele a všetci by radi využívali vzduchový vak. Chápem aj to, že nikto nechce jazdiť za Williamsom. Za najpomalším autom. Všetci ma preto blokujú. Hrozí to však kolíziou a je to naozaj celé komické," pridal George Russell.

Prehustená premávka ponúkla aj viaceré nebezpečné momenty. Vedenie pretekov avizovalo vyšetrovanie momentu blokovania Estebana Ocona, ktorý mal obmedziť Kimiho Räikkonena.

"Neviem čo tam chcú vyšetrovať,” zareagoval Raikkonen. "V kvalifikácii môžeme pretekať až do konca. Trochu ma tam pritlačil, ale neviem či to bolo za hranicou. V podstate neurobil nikto nič zlé. Také veci sa v takto nahustenej premávke stávajú."

Podľa Ocona bola sobotňajšia kvalifikácia aj následkom zmeny pravidiel: "Nikto nechcel byť prvý a strácať tak rýchlosť. A potom všetci bojovali o svoju pozíciu. Určite sa to dá vylepšiť a na najbližšom jazdeckom mítingu si o tom pohovoríme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac