spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Problémy Ferrari sú v Monze ešte výraznejšie
zdroj: TASR-AP

Leclerc: Problémy Ferrari sú v Monze ešte výraznejšie

Pilot tímu Ferrari Charles Leclerc uviedol, že problémy s rýchlosťou červeného auta sa v Monze prejavujú ešte výraznejšie ako na iných okruhoch.

Ani jeden z pilotov Scuderie sa v sobotu nedostal do elitnej desiatky a niečo také sa stalo Ferrari v Monze naposledy v roku 1984. Vtedy skončil Michele Alboreto jedenásty a Rene Arnoux štrnásty. Teraz Leclerc obsadil trinástu priečku a Vettel sa nedostal ani z Q1. Do pretekov tak odštartuje zo sedemnástej pozície.

"Faktom je, že sme to tak trochu očakávali už pred štartom víkendu," rozhovoril sa Leclerc. "Vedeli sme, že Spa a Monza budú pre nás najhoršími traťami. Je to však ťažké. Odjazdíte totiž čisté kolo a je z toho iba trináste miesto. To nie je dobrý pocit. V tejto chvíli sa jednoducho snažíme dostať z auta maximum."

"Bolí to o to viac, že sa takto prezentujeme doma. Taká je však bohužiaľ súčasná realita. Musíme pracovať a verím, že v Mugelle to bude o kúsok lepšie. Čakajú nás tam totiž nové preteky v domove Ferrari. Musíme si zachovať motiváciu a sústredenosť. Verím, že po dvoch slabých víkendoch opäť zabliká svetlo na konci tunela," pridal sklamaný Monačan.

Sebastian Vettel
TASR-AP

Ešte horšiu náladu mal jeho kolega Sebastian Vettel. Ten po zlom výsledku v Q1 opustil garáž a kvalifikáciu sledoval z boxového múru.

"Všetci vyšli na trať naraz a nebol tam priestor pre predbiehanie či zrýchľovanie. Akonáhle by ste skúsili predbiehať, spôsobilo by to problém. A tak bolo po všetkom," povzdychol si Nemec.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac