spravy.sk spravy.sk

Gasly ukončil francúzske čakanie od roku 1996: Nemám slov!
zdroj: TASR/AP

Gasly ukončil francúzske čakanie od roku 1996: Nemám slov!

Pierre Gasly zažíva svoj najkrajší deň v živote. Na slávnej trati v Monze vybojoval svoje prvé víťazstvo v F1 a o šokujúcom výsledku tímu AlphaTauri sa bude hovoriť ešte dlho.

Francúz vyťažil z červenej vlajky po nehode Charlesa Leclerca. Z desiateho miesta sa posunul na tretie a pred ním boli po reštarte iba Lewis Hamilton a Lance Stroll. Pilota tímu Racing Point dokázal Gasly predbehnúť a Hamilton si musel odpykať trest stop/go za vjazd na pitlane počas jeho uzavretia v čase výjazdu safety car. 

V závere odolal tlaku Carlosa Sainza a svoje prvé víťazstvo kariéry napokon vybojoval s tesným náskokom 0,4 sekundy. 

"Je to neuveriteľné,” tešil sa v cieli Gasly. "Boli to šialené preteky a my sme určite vyťažili z červenej vlajky. Auto však bolo rýchle. Takmer také rýchle ako naši prenasledovatelia. Počas posledných osemnástich mesiacov som toho zažil veľa. Vlani som získal svoje prvé pódium a teraz svoje prvé víťazstvo v Monze. Ťažko si to uvedomiť."


Svoje prvé pódium kariéry vybojoval Gasly vlani počas VC Brazílie. Jeho tím sa vtedy nazýval ešte Toro Rosso. 

"Nemám slov,” pokračoval šťastný víťaz Gasly. "Tento tím pre mňa urobil nesmierne veľa. Dali mi prvú šancu v F1 a dali mi aj prvé pódium. A teraz mi dali prvé víťazstvo. Je to šialené. Naozaj šialené. Som šťastný a ani neviem vyjadriť vďaku AlphaTauri a Honde."

"Táto trať je veľmi citlivá na rýchlosť a my sme porazili všetky tie Mercedesy, Ferrari a Renaulty. Naozaj neskutočný deň."

Gasly sa stal prvým Francúzom, ktorý vyhral preteky F1 od úspechu Oliviera Panisa v Monaku z roku 1996. Krajina galského kohúta tak ukončila 24-ročné čakanie. 

"Už od svojho vstupu do F1 som vravel, že toto čakanie je pridlhé a musíme to zmeniť. Nikdy som však nečakal, že sa mi to podarí za volantom AlphaTauri. Jednoducho sme sa snažili pracovať a zlepšovať krok po kroku. Je to šialené a som veľmi šťastný."

VC Talianska 2020 (24 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac