spravy.sk spravy.sk

Mercedes vysvetlil Hamiltonov problém. Lewis prevzal zodpovednosť
zdroj: TASR-AP

Mercedes vysvetlil Hamiltonov problém. Lewis prevzal zodpovednosť

Lewis Hamilton štartoval do VC Talianska z prvej priečky a iba málokto veril, že nezíska ďalšie víťazstvo.

Brit si udržal prvé miesto aj po štarte, no jeho preteky zničila penalizácia stop/go za vstup do pit lane po jej uzavretí. Hamilton zinkasoval desať sekúnd a v štartovom poli sa prepadol na chvost. Išlo o moment, keď vyšlo na trať safety car po odstavení monopostu Kevina Magnussena blízko vstupu na pitlane.

Vedenie pretekov vyslalo na trať safety car a o jedenásť sekúnd neskôr uzavrelo pitlane. Cieľom bolo zabezpečiť bezpečnosť, ktorú ohrozovalo auto Magnussena. Hamilton napriek tomu do boxov prišiel. Dostal tak trest 10 sekúnd stop and go. Neskôr sa dokázal vyšplhať aspoň na siedmu priečku a získal aj bod za najrýchlejšie kolo. 

Lewis Hamilton na čele VC Talianska
TASR-AP

Podľa šéfa tímu Tota Wolffa nesvietilo pred vstupom na pitlane červené svetlo. 

"Išlo o celkom zvláštnu sériu udalostí. Takéto rozhodnutia sú veľmi nezvyčajné, ale súhlasím, že sú v súlade s pravidlami," uviedol Wolff. 

"Jedno z áut Haasu ostalo zaparkované tesne pred vstupom na pitlane. Vo vnútri zákruty Parabolica. Zaviala tam žltá vlajka. O jedenásť sekúnd neskôr poslali safety car a potom mala zasvietiť červená. Nebola to však červená vlajka. Išlo o dve žlté kríže a náš stratég rozhodol o povolaní Lewisa do boxov. Bol tam mierny zmätok. Nevideli sme signály a tento moment napokon zničil preteky Lewisa. Nie sme z toho šťastní, ale musíme to akceptovať."

Hamilton po pretekoch uviedol, že prehliadol signalizáciu so žltými krížmi a nevedel o zatvorení pitlane. 

"Ak mám povedať pravdu, tak som tie signalizačné tabule nevidel. Beriem za to zodpovednosť," povedal líder šampionátu. "Určite sa z toho poučím. Ak vezmem do úvahy výrazný prepad a skutočnosť, že som strácal na posledné auto 26 sekúnd, tak je siedme miesto a bod za najrýchlejšie kolo dobrým výsledkom. Nebodoval ani Max Verstappen a napokon to teda nebola veľká strata."

VC Talianska 2020 (24 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac