spravy.sk spravy.sk

Leclerc sa ospravedlnil za haváriu
zdroj:

Leclerc sa ospravedlnil za haváriu

Ak predstavoval víkend v Belgicku biedu tímu Ferrari, tak VC Talianska možno nazvať hotovou katastrofou. Pilotom Scuderie chýbala počas celého diania v Monze rýchlosť a napokon vypadli v pretekoch po haváriách.

Pre Charlesa Leclerca sa skončili domáce preteky po tom, čo havaroval v zákrute Parabolica. S autom SF1000 skončil až v bariére z pneumatík a táto nehoda si vyžiadala výjazd safety car. Už pred ním skončil po poruche bŕzd Sebastian Vettel.

"Jednoducho som tam stratil kontrolu nad autom," uviedol Leclerc po pretekoch. "Bola to moja chyba. Celkovo to boli veľmi náročné preteky. Keď vyšlo na okruh safety car, tak som si myslel, že máme smolu. V podstate sme však mali šťastie. Na tvrdej zmesi som sa však masívne trápil. Snažil som sa tlačiť naplno, ale v Parabolice som stratil kontrolu a došlo k havárii. Bola to jednoducho moja chyba. Nehľadám žiadne výhovorky."

Pitstop Charlesa Leclerca z Ferrari
TASR-AP


Tím Ferrari sa momentálne nachádza v stáve najhlbšej krízy. Počas nasledujúcej VC Toskánska pritom oslávi svoj tisíci štart v F1.

"Už pred štartom víkendu som vravel, že momentálne veľa čakať nemôžeme. V posledných pretekoch sme sa trápili a nevieme dostať z auta sto percent. Verím však, že v Mugelle to bude o kúsok lepšie. Som však realistom a nebudem tu teraz tvrdiť, že tam ideme bojovať o pódium," povzdychol si Monačan. "Očakávania sú momentálne nízke. Potrebujeme však aspoň čistý víkend bez problémov. To by bol dobrý štart k lepšiemu obdobiu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac