spravy.sk spravy.sk

Čierny víkend Red Bullu. Verstappen: Čo sa mohlo pokaziť, to sa aj pokazilo
zdroj: TASR-AP

Čierny víkend Red Bullu. Verstappen: Čo sa mohlo pokaziť, to sa aj pokazilo

Tím Red Bull Racing má za sebou najhoršie preteky sezóny. Ani jeden z dvojice Max Verstappen - Alex Albon nezabodoval a "červení býci" tak strácajú na Mercedes opäť o čosi viac.

"V prvom rade gratulujem Pierrovi Gaslymu k prvému víťazstvu. Rovnako tak blahoželám celému tímu AlphaTauri, obzvlášť Franzovi Tostovi. Spoločne s Hondou dosiahli veľké víťazstvo," rozhovoril sa šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "My sme cítili veľkú výzvu už pred pretekmi. Naše postavenie na štarte nebolo ideálne. Max sa prepadol a ocitol sa v DRS vláčiku. Alex utrpel poškodenie auta po kontakte v prvej zákrute a prišla aj päťsekundová penalizácia. Po reštarte sa tak ocitol hlboko v poli. Max potom zaznamenal poruchu motora a v tridsiatom kole musel odstúpiť. Poškodenie podvozku auta Alexa bolo výrazné a v priebehu pretekov strácal sekundu na kolo. Aj preto skončil až pätnásty. Určite to nebol náš najlepší víkend. Pokračujeme však v tvrdej práci a na stratené pozície sa pokúsime vrátiť už v Mugelle."

Alex Albon štartoval do pretekov v Monze z deviatej pozície, v cieli ho evidovali ako pätnásteho.

"Neboli to zábavné preteky a pätnáste miesto určite neodzrkadľuje silu auta. Hneď v prvej zákrute som však utrpel poškodenie ľavej strany podvozku. K tomu sa pridala penalizácia. Nemali sme priľnavosť a strácal som prítlak. V týchto dlhých pretekoch to už potom bolo iba o dojazde do cieľa. Celkovo to bol ťažký víkend a tie premenlivé podmienky nám to iba komplikovali. Tešíme sa aspoň z výsledku AlphaTauri. My musíme sklopiť hlavy a poctivo sa pripraviť na Mugello," vyslovil sa Albon.

Ešte horšie dopadol Max Verstappen. Po štarte z piatej pozície sa do cieľa nedostal.

"Čo sa mohlo pokaziť, to sa aj pokazilo," povzdychol si Holanďan. "Mal som veľmi zlý štart. Pretáčali sa mi kolesá a vypadla mi spojka. Potom som uviazol za pilotmi v DRS vlaku a predbiehanie bolo takme nemožné. Po červenej vlajke som mal problém s reštartom motora. Snažil som sa to vyriešiť, ale nevyšlo to. Musel som skončiť a je to silné sklamanie. Na tieto preteky musíme rýchlo zabudnúť a všetci sa už radšej tešíme na Mugello. Nebol to náš víkend, ale osobne som veľmi šťastný za Pierra a tím AlphaTauri. Toto víťazstvo na talianskej trati je pre nich veľmi emotívne. Tvoria skvelú skupinu ľudí a tento úspech si určite zaslúžili."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac