spravy.sk spravy.sk

Tikajú Binottovi hodiny?
zdroj: Scuderia Ferrari

Tikajú Binottovi hodiny?

Problémy tímu Ferrari narastajú. Výsledky sú čoraz horšie a auto rýchlostne nestačí. Po katastrofálnych výsledkoch v Belgicku a Taliansku sa začína špekulovať o možnej výmene šéfa Scuderie Mattia Binotta.

Binotto prevzal súčasnú funkciu pred sezónou 2019 z rúk Maurizia Arrivabena. Z technického šéfa sa stal aj športový, no jeho dvojitá funkcia zatiaľ neprináša výsledky. 

"Koľko času dáte človeku v takejto funkcii?" pýta sa bývalý pretekár F1 Nick Heidfeld vo svojom stĺpčeku. "V priebehu pár rokov sa môže situácia zlepšiť, ale v F1 toľko veľa času na zlepšenie nemáte."

Obzvlášť v tíme Ferrari nie. 

"V priebehu posledných rokov tam prebehlo viacero interných zmien. V porovnaní s Mercedesom ich bolo veľa. Stabilita je dôležité. Na druhej strane však nemôžete držať ľudí na istých postoch, pokiaľ neodvádzajú dobrú prácu."

Podľa Heidfelda potrebuje Maranello čerstvú krv a nový vietor.

"Potrebujú niekoho zvonku. Niekoho, kto prinesie vodcovstvo a nebude zaťažený vnútornými záujmami. Potrebuje plnú podporu vedenia a voľnú ruku pre presadzovanie zmien. Mal by to byť niekto, kto už pôsobil v špičkovom tíme a dokáže rozlíšiť dôležité veci," dodal Nick Heidfeld. Za ideálnu voľbu by považoval niekoho ako je Toto Wolff.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac