spravy.sk spravy.sk

Perez oznámil odchod z Racing Point
zdroj: TASR-AP

Perez oznámil odchod z Racing Point

Sergio Perez zverejnil prekvapivé stanovisko, v ktorom oznamuje odchod z tímu Racing Point po aktuálnej sezóne. Mexičan tak uvoľní miesto pre príchod Sebastiana Vettela.

Mexičan je súčasťou tímu so základňou v Silverstone už od roku 2014. V tom čase sa ešte tento tím volal Force India. 

"Každá vec v živote má začiatok i koniec. Po siedmich rokoch spolupráce sa po tejto sezóne s tímom rozlúčime," oznámil Perez. "Určite ma to mrzí, pretože spoločne s tímom sme zažili veľmi veľa. Prešli sme si aj ťažkým obdobím a som rád, že boli zachované pracovné pozície viacerých mojich kamarátov. Na túto spoluprácu budem mať krásne spomienky a priateľstvá pretrvajú. Mojou osobnou satisfakciou je, že som zo seba odovzdal vždy maximum."

"Budem navždy vďačný za príležitosť, ktorú mi dal Vijay Mallya v roku 2014. Umožnil mi rozvíjať kariéru v tíme Force India. Súčasnému vedeniu na čele s Lawrence Strollom želám iba to najlepšie. Obzvlášť z pohľadu nového projektu Aston Martin."

Ako Perez priznal, v tejto chvíli ešte nepozná svoje pôsobisko pre novú sezónu. "Nemám plán B.  Chcel som pokračovať v tomto tíme, ale teraz sa vynasnažím nájsť si tím, ktorý mi umožní motiváciu a pokračovanie v podávaní špičkových výkonov. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli počas mojej desaťročnej kariéry. Na prvom mieste však ďakujem svojej rodine a sponzorom, ktorí mi verili. Ďakujem aj Bohu za príležitosť zažiť toto neskutočné dobrodružstvo s názvom F1."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac