spravy.sk spravy.sk

Oficiálne. Vettel nahradí Pereza
zdroj: TASR-AP

Oficiálne. Vettel nahradí Pereza

Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel bude v ďalšej sezóne jazdiť za tím F1 Aston Martin. Vo štvrtok o tom informovalo vedenie britskej stajne, ktorá sa pretransformuje z Racing Point.

Nemecký pilot podpísal s tímom zmluvu na sezónu 2021. Vettel tak ukončil niekoľko mesiacov trvajúce špekulácie o svojej budúcnosti. Tridsaťtriročný jazdec už dávnejšie oznámil, že sa po skončení tohto ročníka rozlúči s tímom Ferrari. Jeho predchádzajúca stajňa Red Bull ako aj Mercedes, McLaren i Renault oznámili, že pre neho nemajú miesto. 

V Aston Martine vystrieda v kokpite Sergia Pereza, Mexičan v stredu večer ohlásil svoj odchod z tímu. Jeho ďalšími zamestnávateľmi by mohli byť Alfa Romeo alebo Haas. Vettela nahradí od budúceho roka vo Ferrari Carlos Sainz.

"Všetci v Silverstone sa tešíme z tejto správy. Sebastian je overený šampión a do tímu prinesie víťaznú mentalitu. Presne to sa hodí k ambíciám budúceho tímu Aston Martin F1," vyslovil sa šéf tímu Otmar Szafnauer. "Sebastian zohrá výraznú rolu pri posúvaní tímu na novú úroveň."

Sebastian Vettel
TASR-AP


"Teším sa zo správy, ktorá konečne spečatila moju budúcnosť. Som extrémne hrdý na to, že budem od novej sezóny pilotom tímu Aston Martin. Pre mňa ide o nové dobrodružstvo a teším sa na spojenie s legendárnou automobilkou. Výsledky tímu v tejto sezóne na mňa urobili silný dojem a verím, že budúcnosť bude ešte svetlejšia," skonštatoval Vettel.

"Energia a zanietenie Lawrenca Strolla pre tento šport sú inšpirujúce. Verím, že spoločne dosiahneme niečo špeciálne. Stále milujem Formulu 1 a mojou motiváciou je bojovať o čelo. Je pre mňa poctou, že tak budem môcť robiť pod hlavičkou Aston Martin."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac