spravy.sk spravy.sk

Leclercovi pomohol filmovací deň
zdroj: TASR-AP

Leclercovi pomohol filmovací deň

Charles Leclerc je presvedčený o tom, že k výbornému výsledku v prvom tréningu pred VC Toskánska dopomohol filmovací deň, ktorý Scuderia Ferrari absolvovala v Mugelle v júni. Monačan zúročil znalosť trate na zisk výborného tretieho miesta.

Popoludní už Leclerc svoju výhodu stratil a rýchlosť auta mu dovolila iba desiatu pozíciu. 

"Bol to pozitívny deň. Ak sú však veci zrazu pozitívne, tak musíme pochopiť, prečo je to tak,” vyslovil sa Leclerc. "Ak mám byť úprimný, tak tretia priečka bola pre všetkých prekvapením. Podľa mňa som jednoducho vyťažil z predošlého filmovacieho dňa. Veľmi rýchlo som totiž našiel správny rytmus, zatiaľ čo pre ostatných pilotov išlo o novú trať."

"Mne to teda trochu pomohlo. V druhom tréningu to už vyzeralo v súlade s našimi očakávaniami. Vedeli sme, že to bude tesné a dúfali sme, že to bude lepšie ako v posledných týždňoch. Pozitívny krok sme určite urobili a som teda optimistom."

Obaja piloti Ferrari sa však zhodli, že monopost SF1000 je stále náročný na ovládanie. V závere druhého tréningu im chýbala sila a rýchlosť. 

"Nebolo to ľahké. Je to však krásna trať s peknou scenériou. Jazdu tu si preto užívam. Tento okruh je však zároveň brutálny pre pneumatiky a auto sa preto správa úplne inak z kola na kolo," pokračoval Monačan. "Samozrejme, pracujeme na tom. Snažíme sa to zlepšiť. Zatiaľ ešte nie som úplne spokojný, ale o tom sú piatky."


Druhý tréning VC Toskánska (14 obrázkov v galérii)

Prvý tréning VC Toskánska (12 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac