spravy.sk spravy.sk

Hamilton je spokojný s progresom,  Bottas doplatil na žlté vlajky
zdroj: TASR-AP

Hamilton je spokojný s progresom, Bottas doplatil na žlté vlajky

Lewis Hamilton vybojoval v Mugelle svoju 95. pole position kariéry. Zároveň rozšíril zbierku okruhov s kvalifikačnými víťazstvami na 28.

"Poviem pravdu, pre mňa to bol ťažký víkend. Učenie okruhu mi tentoraz trvalo dlhšie ako obvykle. Všetko to bolo o viere a vyhnutí sa chybám, ktoré som robil v tréningoch," rozhovoril sa Hamilton.

"Napokon to vyšlo. Napredujeme. Myslím si, že ak by sme odjazdili ďalšiu session, tak by sme boli ešte rýchlejší . V druhej a v tretej časti kvalifikácie som mal rýchlosť v správny čas. Bola to teda vzrušujúca kvalifikácia."

Z pohľadu nedeľňajších pretekov počíta Hamilton predovšetkým s Maxom Verstappenom.

"V kvalifikácii máme pred Verstappenom vždy náskok, no v pretekoch sú o pol sekundy rýchlejší. Nebude teda ľahké udržať ho za sebou," pridal Hamilton. 

Jeho kolega Valtteri Bottas vyhral v Mugelle všetky tri tréningy, no v kvalifikácii doplatil na žlté vlajky spôsobené Estebanom Oconom.

"Určite som mohol byť rýchlejší. Moje kolo bolo dobré, ale nie perfektné. Tešil som sa na posledné kolo, ale nedostal som šancu. Som sklamaný, pretože doposiaľ to bol výborný víkend," povzdychol si Fín.

"Pred víkendom sme si mysleli, že predbiehanie tu bude takmer nemožné. Po tréningoch to však vyzerá na dostatočnú šírku s viacerými stopami. V niektorých zákrutách by sa to teda malo dať," uzavrel Bottas.

,

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac