spravy.sk spravy.sk

Red Bull žiari spokojnosťou
zdroj: TASR-AP

Red Bull žiari spokojnosťou

Tím Red Bull Racing zažil v Monze sklamanie. V Mugelle to však vyzerá na oveľa lepší víkend. V sobotňajšej kvalifikácii obsadili Max Verstappen s Alexom Albonom tretie a štvrté miesto. Nestačili tak iba na suverénny Mercedes.

"Ako tím sme odviedli výbornú prácu. Hovorím o celkom víkende. Auto je od piatku výborné a môžeme sa tak venovať iba vylaďovaniu detailov," pochvaľuje si Verstappen. "V kvalifikácii sme sa priblížili Mercedesu a môžeme byť teda spokojní. Pred pretekmi si verím. Predvídať boj o víťazstvo je vždy náročné, no cítim vyššie sebavedomie ako počas iných víkendov. Máme slušnú maximálnu rýchlosť. Z pohľadu taktiky pôjde o zaujímavú výzvu na novom okruhu. Obzvlášť pneumatiky dostanú pri vyššej teplote zabrať. Nebude ľahké predbehnúť Mercedes, ale dáme do toho všetko a ja túto trať milujem. Teším sa teda na preteky."

Spokojnosťou žiaril aj štvrtý Alex Albon. "Bola to pre nás dobrá, silná kvalifikácia. Jazda s autom s prázdnou nádržou je na tomto okruhu úžasná. Doslova vyráža dych a na takéto trate by sme sa mali vracať aj v budúcnosti. Štvrté miesto je mojim najlepším kvalifikačným výsledkom a musím byť teda spokojný. Teší ma neustály progres. V Spa to bolo dobré, v Monze lepšie a teraz je to skvelé. Teraz potrebujem čistý štart a dobrú prvú zákrutu. Verím, že si užijem jednoduché a nudné preteky bez drám."

"Je skvelé mať oboch pretekárov v druhom rade," skonštatoval šéf tímu Christian Horner. "Obaja dostali z auta maximum. Na Mercedes sme stratili pár desatín. Je to však určite menej ako inokedy. Veríme teda v dobré preteky. Naši pretekári si túto trať užívajú. Je to stará škola a verme teda vo výborné preteky."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac