spravy.sk spravy.sk

Leclerc je s kvalifikáciou spokojný. V pretekoch to však bude mať ťažké
zdroj: TASR-AP

Leclerc je s kvalifikáciou spokojný. V pretekoch to však bude mať ťažké

Tím Ferrari prichádzal do Mugella s pomerne opatrnými očakávaniami. Charles Leclerc však obsadil v kvalifikácii výborné piate miesto a Scuderii sa tak črtá v jubilejných tisícich pretekoch predsa len solídny výsledok.

"So svojim kolom som samozrejme spokojný. Všetko do seba zaklaplo a piate miesto predčilo naše očakávania. Som teda veľmi šťastný," skonštatoval Monačan.

"Monza a Spa boli pre celý tím extrémne náročné. Trápil som sa tam s nízkym prítlakom a v poriadnu nebol ani balans. Tu je to však v tomto smere v poriadku. S autom som spokojný. Chýba nám rýchlosť pre boj s najlepšími, ale vyladenie auta je v poriadku."

"Dodáva mi to sebavedomie a vďaka tomu som dokázal odjazdiť kvalitné kvalifikačné kolo. Nebolo to pritom ľahké. V Q3 som totiž jazdil na starých pneumatikách. Napokon to však vyšlo," pokračoval Leclerc.

Napriek dobrému výsledku ostáva realistom. "Nie som si istý, či si dokážem udržať piate miesto. Sú tu totiž rýchlejšie tímy. Bude ťažké udržať si za sebou súperov, ale je to moja práca a vydám zo seba všetko," dodal pretekár Ferrrari.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac