spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa cíti ako po troch pretekoch
zdroj: TASR-AP

Hamilton sa cíti ako po troch pretekoch

Lewis Hamilton slávi jubilejné 90. víťazstvo. V Toskánsku potvrdil rolu hlavného favorita, no v dramatických pretekoch s viacerými reštartmi to tentoraz nemal vôbec jednoduché. Z monopostu Mercedes preto vystupoval vyžmýkaný ako citrón.

"Cítim sa, ako keby sme dnes odjazdili tri preteky," skonštatoval Hamilton. Vďaka zisku bodu za najrýchlejšie kolo navýšil svoje bodové konto o 26 bodov. "Cítil som sa ako omráčený. Bolo to naozaj neskutočne náročné a komplikovaný bol už štart. Táto trať je fenomenálna. Nebolo ľahké odolávať teplu a Valtterimu, ktorý bol počas celého víkendu veľmi rýchly. Po každom reštarte som sa musel maximálne sústrediť a bolo to preto naozaj veľmi, veľmi ťažké."

Hamilton to však zvládol ako pravý majster.

"Počas prvého stintu som si stráži pneumatiky a nemusel som ísť zastaviť. Po poslednom reštarte som bol na mäkkých gumách a za chrbtom som mal Valtteriho. Náhle sa tam vynoril.  Vedel som teda, že potrebujem udržiavať náskok vyše sekundy. S dlhými rovinkami a DRS mal totiž v rukách silné zbrane. Moje srdce je súťaženie. Je naozaj bizarné uvedomiť si, že som vyhral už 90. preteky," pridal líder šampionátu.

Jeho tímový kolega Valtteri Bottas bol naopak sklamaný. Po troch víťazných tréningoch si v Mugelle veril.

"Som sklamaný. Tieto preteky som totiž odštartoval ako v peknom sne. Vybudoval som si aj pozíciu po reštarte a potom si už presne nepamätám všetky fázy. Po druhom štarte som však stratil pozíciu a potom som už príležitosť nedostal. Neostáva nič iné, len sa ďalej zlepšovať. Verím, že jedného dňa sa to musí otočiť k dobrému," zakončil Fín.VC Toskánska 2020 (35 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac