spravy.sk spravy.sk

Verstappen už má dosť porúch motorov Honda
zdroj: TASR-AP

Verstappen už má dosť porúch motorov Honda

Jedno oko Red Bullu sa smeje, to druhé plače. Zatiaľ čo Alex Albon oslavuje premiérové pódium, Maxa Verstappena opäť raz zradil motor Honda a jeho majstrovské nádeje vyhasínajú.

"Toto už jednoducho nie je normálne," netajil sklamanie Holanďan. "Stalo sa mi to druhýkrát v rade. V tejto chvíli mám toho naozaj dosť."

Štart pretekov bol pritom z pohľadu Verstappena veľmi dobrý. Po prvých metroch sa ocitol hneď vedľa Hamiltona. Potom však zrazu stratil silu. "Neviem čo sa stalo. Mal som lepší štart ako Bottas. Akonáhle som však pridal plný plyn, zopakoval sa problém z Monzy. Nemohol som s tým robiť nič a potom tam došlo ku kolízii. V hustom poli je k tomu vždy blízko."

Podľa šéfa tímu Christiana Hornera nastal problém hneď počas zavádzacieho kola."Nastal tam problém so zadným svetlom. Prišlo to počas zavádzacieho kola. Je to škoda, pretože inak by to dnes nebola pre Mercedes prechádzka parkom."

Max Verstappen
TASR-AP


Aj poradca tímu Helmut Marko je presvedčený o tom, že Verstappen mohol poriadne ponaháňať najlepší tím štartového poľa.

"Takýto koniec Maxa je deprimujúci. Mali sme totiž rýchlosť a Max mohol poľahky predbehnúť Hamiltona. Myslím si, že tam bola veľká šanca na zisk druhého víťazstva sezóny. Zlyhala tam však softvérová jednotka. Veľká škoda. Cítili sme totiž, že sme lepší ako Mercedes."

Red Bull však potešilo pódium v podaní Alexa Albona.

"Teším sa z neho. V poslednom čase čelil kritikom a všetko si musel tvrdo vybojovať. Páčilo sa mi aj jeho predbehnutie Ricciarda. Daniel je poriadny bojovník a niečo také nie je ľahké. Toto pódium predstavuje pre sebavedomie Alexa dôležitý impulz," poznamenal Horner. 

Samotnému Albonovi pochopiteľne odľahlo. "Chvíľu to trvalo, ale konečne to pódium mám. Bolo to náročné a musel som si to tvrdo vybojovať. Je to krásny pocit a verím, že ho budem zažívať častejšie."

VC Toskánska 2020 (35 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac