spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi volá po zmene reštartovej procedúry
zdroj: TASR-AP

Giovinazzi volá po zmene reštartovej procedúry

Antonio Giovinazzi požaduje zmenu procedúry reštartu pretekov. Ako sa totiž v Mugelle ukázalo, takýto proces je nebezpečný a môže viesť k nepríjemným kolíziám.

VC Toskánska priniesla v úvode chaos v podobe viacnásobnej nehody v druhej zákrute. Tá vyradila Maxa Verstappena i víťaza z Monzy Pierra Gaslyho. Po reštarte sa pozrážali Nicholas Latifi, Kevin Magnussen, Carlos Sainz a Giovinazzi. Podľa Romaina Grosjeana (kolízii sa vyhol iba tesne) išlo o najhoršiu vec, akú videl.

 “Piloti tam začali po reštarte pridávať. Posledné, čo som videl, bol Magnussen, ktorý predo mnou úplne zastavil. Snažil som sa mu vyhnúť, ale to som už išiel naplno. Bol to teda veľmi nebezpečný manéver,” skonštatoval Giovinazzi.

"Som z toho naozaj frustrovaný. V prvom kole som sa totiž posunul na štrnástu pozíciu a mohlo sa stať hocičo. Bolo to jednoducho nebezpečné. Mali by sme sa na to pozrieť a skúsiť to zmeniť."

Súčasný systém je zradný aj podľa Nicholasa Latifiho z Williamsu. 

“Na tejto trati je cieľová čiara veľmi ďaleko a niečo také sa dalo čakať. Líder sa totiž logicky snaží pridať čo najneskôr a vyhnúť sa tak efektu vzduchového závesu. V strede poľa reagujú piloti rôzne a nastáva ťažko čitateľná situácia. Všetci sa prirodzene snažili pridať a ísť naplno. A tak tam došlo ku kontaktom. Ja osobne som takmer zasiahol Kevina počas výjazdu z poslednej zákruty. Bolo to tesné. Potom sa to však opäť nakopilo a pri takejto hustote sa to stáva. Osobne som zažil podobný incident počas pretekov F2 v Baku. Ak nenadiktuje líder konštantné tempo, tak to má takýto efekt. Ja osobne som už nemal šancu vyhnúť sa nehode. Je to škoda," vyslovil sa Latifi.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac