spravy.sk spravy.sk

Kimi sa dočkal prvých bodov sezóny
zdroj: TASR-AP

Kimi sa dočkal prvých bodov sezóny

Rušný priebeh VC Toskánska dostal z trate osmičku pretekárov a jedným z tých, ktorí z toho vyťažili, bol aj Kimi Räikkonen.

Fín v službách Alfy Romeo však nielenže získal svoje prvé dva body sezóny, ale aj napriek päťsekundovej penalizácii dokázal zdolať Sebastiana Vettela z Ferrari.

"Určite to neboli najhladšie preteky. Konečne som však zabodoval a to ma určite teší," rozhovoril sa Räikkonen. "Moje preteky pritom odštartovali zle. Nevieme presne, čo sa stalo v druhej zákrute. Utrpel som tam však náraz a auto bolo celkom poškodené. Poškodený bol podvozok i predné krídlo. Ovládanie auta sa zhoršilo a trápil som sa s balansom. Stratil som prítlak, ale stále som si udržal decentnú rýchlosť. Mal som pomalý pitstop, no červené vlajky ma vrátili do hry. Potom som obdržal trest za prekročenie pitlane čiary. To mi určite nepomohlo, ale po druhej červenej vlajke som absolvoval pár výborných kôl a napokon som stratil iba jednu pozíciu. Vzhľadom na všetky problémy ide o naozaj cenné body. Ak by som však tie problémy nemal, tak sme mohli získať ešte viac."

Radosť z výsledku svojho pretekára mal aj šéf tímu Frédéric Vasseur. 

"Je to pre nás výborný výsledok. Máme dva body a mohli sme získať aj viac. To by sme však museli mať čistejšie preteky. Bolo to ťažké popoludnie a viaceré veci nehrali v náš prospech. Tím však ukázal odolnosť a zabojoval. Poviem pravdu, nevyzeralo to dobre. Antonio vypadol po kolízii a Kimi mal poškodené predné krídlo i dieru v podvozku. Takmer celé preteky odjazdil s poškodeným monopostom. Napokon si však našťastie vyjazdil náskok, ktorý ho udržal pred Vettelom. Pre celý tím je to veľká motivácia a dôkaz toho, že kráčame správnym smerom," zhodnotil šéf tímu Alfa Romeo Racing Orlen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac