spravy.sk spravy.sk

Talianska tlač sa obula do Ferrari: Oslava veľkej histórie bola zatienená súčasnou biedou
zdroj: TASR-AP

Talianska tlač sa obula do Ferrari: Oslava veľkej histórie bola zatienená súčasnou biedou

Tím Ferrari pokračuje v podpriemerných výkonoch. Scuderia sa vo svojich tisícich pretekoch aspoň vrátila na bodované pozície, no ôsme a desiate miesto nemôžu naplniť požiadavky kladené na slávnu taliansku stajňu.

Talianska tlač je teda po podujatí v Mugelle nekompromisná:

Gazzetta dello Sport: "Tím Ferrari chcel osláviť slávnu minulosť. Namiesto toho sledoval dominanciu Mercedesu na svojej domácej trati. Slávnostná nálada pominula a prevažovala trpkosť z katastrofálneho roka 2020."

Tuttosport: "Biedne preteky v Mugelle. Ferrari padá hlbšie a hlbšie do krízy. Sklamanie a frustrácia tifosi narastajú a stále sa nečrtá svetlo na konci tunela."

Corriere dello Sport: "Ďalší neúspech Ferrari. Tentoraz na domácej trati v Mugelle. Scuderia sa prepadá a bude trvať veľmi dlho, kým sa vyhrabe z tejto diery. V tejto chvíli nevidieť nádej."

La Repubblica: "Prvé preteky v Mugelle budú zapísané ako ďalšia katastrofa Ferrari. Oslava veľkej histórie bola zatienená súčasnou beznádejou."

Corriere della Sera: "Zatiaľ čo ostatné tímy napredujú, Ferrari sa prepadá do bezprecedentnej krízy. Leclerc musel vyvesiť v súbojoch s Renaultom, McLarenom a Racing Point bielu vlajku. Športová dráma vysoko motivovaného pilota."

Tím Ferrari momentálne stráca na piaty Renault už 17 bodov. Na vedúci Mercedes dokonca až 259.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac