spravy.sk spravy.sk

Albon si obhájil miesto v tíme. Pódium mu dodá sebavedomie
zdroj: TASR-AP

Albon si obhájil miesto v tíme. Pódium mu dodá sebavedomie

Alexander Albon dokázal, že je hodný miesta v tíme Red Bull Racing. Taký je po pretekoch v Mugelle názor Rossa Brawna.

Albon vystriedal v hlavnom tíme rakúskeho výrobcu energetických nápojov Pierra Gaslyho a po triumfe Francúza v Monze silneli hlasy po opätovnej rošáde. V rámci VC Toskánska však skončil Alex tretí a získal tak svoje prvé pódium kariéry. 

"Alex Albon to nemal v tejto sezóne ľahké. Určite bolo pre neho ťažké sledovať Pierra Gaslyho zvíťaziť v Monze. Ide predsa len o pilota, ktorého počas minulej sezóny nahradil. V Mugelle však jazdil nádherne. Predviedol parádne predbiehacie manévre a to hlavne pri súboji s Ricciardom o tretie miesto. Svoje miesto si teda určite zastal."

"V osobe Maxa Verstappena má veľmi silného tímového kolegu a ten bude pre neho vždy výzvou. To by však bol pre hocikoho. Alex každopádne odvádza dostatočne dobrú prácu a toto pódium určite pomôže jeho sebavedomiu. Svoje miesto v kokpite Red Bullu si zaslúži," pridal Brawn.

Aj šéf stajne Red Bull Racing Christian Horner vyjadril veľkú spokojnosť s výkonom svojho pilota. 

"Veľmi ma potešil. Čelil dávke kritiky, ale on odpovedal najlepším možným spôsobom. Postupne je lepší a lepší. Presne to od neho potrebujeme. Toto pódium navyše nezískal zadarmo. Tvrdo si ho vybojoval. Pri všetkých tých reštartoch sa dokázal vyhnúť problémom a všetko to pekne prešiel v bezpečí. Aj pri predbiehacích manévroch ukázal, že je to čistokrvný pretekár. Toto pódium mu dodá sebavedomie a vieru vo svoje schopnosti. Určite mu to pomôže," uviedol Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac