spravy.sk spravy.sk

Strollova nehoda ohrozuje Perezov update pre Soči
zdroj: TASR-AP

Strollova nehoda ohrozuje Perezov update pre Soči

Nehoda Lanca Strolla z VC Toskánska môže zohrať negatívnu rolu v prípade noviniek, ktoré plánoval tím Racing Point pre auto Sergia Pereza v rámci VC Ruska v Soči.

Tím mal totiž pre Mugello pripravený iba jeden set nových dielov. Tie namontoval do auta kanadského pilota. Ten však nezopakoval pódium z Monzy a po nehode v zákrute Arrabiata 2 skončil v bariére z pneumatík. 

Poškodené auto si žiada opravu a tím tak možno nebude mať dostatok nových dielov pre Sergia Pereza. Nové mali byť pritom časti podvozku, bočníc, krytu motora, nové brzdové kanáliky i nové predné krídlo.

"Pred nami je teraz veľa práce. Radi by sme stihli pripraviť upgrade pre obe naše autá. Do pretekov v Ruske však neostáva až tak veľa času a tá nehoda nám to skomplikovala," priznal šéf tímu Otmar Szafnauer.

Nové diely predstavené v Mugelle mali podľa všetkého na auto pozitívny vplyv. Skorá nehoda však neumožnila odhaliť ich pravý potenciál.

"Presný rozdiel povedať nevieme. Vyzerá to však tak, že upgrade nám priniesol dve a až tri desatinky sekundy," pridal Szafnauer.

Samotný Sergio Perez by bol pochopiteľne rád, ak by mal k dispozícii všetky nové diely. "Nový balík vyzerá dobre a ak ho dostanem do rúk v Rusku, tak budem určite rád."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac