spravy.sk spravy.sk

Hamilton vstupuje do série Extreme E
zdroj: TASR-AP

Hamilton vstupuje do série Extreme E

Lewis Hamilton predstavil svoj vlastný tím X44, ktorý sa predstaví v novej SUV sérii Extreme E series.

Šesťnásobný majster sveta F1 pomenoval svoj tím svojim číslom a premiéru zažije v januári počas úvodných pretekov v Senegale. 

"Väčšina športovcov sa chce stále posúvať dopredu a mojim cieľom bolo vybudovať raz tím, ktorý by sa zúčastnil nejakej zaujímavej výzvy," vyslovil sa Hamilton pre racefans.net. "Oslovili ma ciele a ambície tejto série. Veľmi sa na to teším a bude to úžasné. V pozadí už odviedli obrovský kus práce a mal som výborný rozhovor s Alejandrom Agagom. Neviem sa teda dočkať štartu série."

"Mojim cieľom je nielen tím vlastniť, ale aj šoférovať vlastné auto. Aj v minulosti sme tu už mali pilotov, ktorí sa stali vlastníkmi tímov F1. Niečo také je podľa mňa úžasné. Veľa som sa naučil od Tota Wolffa a práve on môže byť mojim mentorom. Ja budem manažérom tímu. Mám rád takúto rozmanitosť výziev. V minulosti som vravel, že potrebujeme ženy v motošporte a tie tam teraz máme. Podporujem diverzitu po každej stránke a som hrdý na to, že môžem prispieť pozitívnym spôsobom," pridal pilot Mercedesu.

Radosť z Lewisovho rozhodnutia odprezentoval aj zakladateľ série ale Alejandro Agag: "Veľmi sa tešíme z príchodu Lewisa a jeho tímu X44. Rovnako ako my, aj on je nadšencom motošportu a zdieľa našu snahu o zastavenie klimatických zmien a rovnosti. Je to jeden z najúspešnejších pilotov všetkých čias a jeho príchod je pre nás úžasnou správou."

Okrem tímu X44 sú do série Extreme E prihlásené aj stajne Abt Sportsline, HWA, Veloce Racing, QEV Technologies, Andretti United Extreme E, Chip Ganassi Racing a Techeetah.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac