spravy.sk spravy.sk

Todt by privítal Volkswagen
zdroj:

Todt by privítal Volkswagen

Prezident FIA Jean Todt by privítal vstup Volkswagenu do Formuly 1. Takúto možnosť totiž naznačil šéf nemeckej automobilky.

Boss spoločnosti Volkswagen Group Herbert Diess uviedol, že značky Audi a Porsche zvádzajú v rámci Formuly E zaujímavé technologické súboje a po vstupe do F1 by to mohlo byť ešte vzrušujúcejšie. 

Základným predpokladom je zmena technologických pravidiel F1. Tá plánuje od roku 2023 zavedenie syntetických palív a nových technologických noviniek. Tie sa majú týkať aj motorov. To všetko by mohlo prilákať nové značky. 

„Počul som to vyjadrenie pána Diessa, ale nepočul som to priamo z jeho úst. Preto to nechcem bližšie komentovať. Neviem čo presne tým myslel. Môžem však povedať jednu vec - ak sa rozhodnú pre F1, tak ich jednoznačne privítame!" zdôraznil Todt.

Na základe súčasnej Concordskej dohody by však musel nový tím zaplatiť 200 miliónov dolárov, ktoré by boli rozdelené pre zvyšných účastníkov. 

"Určite by sme mali radšej dvanásť ako desať tímov. V tejto chvíli tu však máme veľmi vysoký vstupný poplatok a ten môže záujemcov odrádzať. Ak však uvedieme do života nové rozpočtové obmedzenia a náklady na F1 klesnú, tak sa raz možno náš klub rozšíri. Adaptácia pravidiel rámcovej dohody predstavuje veľkú výzvu," poznamenal Todt.

V prospech Volkswagenu by mala zahrať práve blížiaca sa hybridná éra.

"Ak budeme používať e-palivá od roku 2023, tak budeme flexibilnejší aj z pohľadu architektúry motora. Naše autá a motory sa časom menia. Súčasné pohonné jednotky sa vám môžu i nemusia páčiť. Určite však neprežijeme bez hybridizácie," dodal Todt.


Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac