spravy.sk spravy.sk

Perez ročnú pauzu vylučuje: Radšej skončím!
zdroj: TASR-AP

Perez ročnú pauzu vylučuje: Radšej skončím!

Sergio Perez vylučuje myšlienku ročnej pauzy od F1. Ak by sa mu nepodarilo nájsť miesto v kráľovskej kategórii motošportu pre budúcu sezónu, tak bude uvažovať o konci kariéry.

Mexičan je momentálne pretekárom Racing Point, no po tejto sezóne ho nahradí Sebastian Vettel. Perez tak musí riešiť svoju budúcnosť a s jeho menom sa spomínajú stajne Alfa Romeo či Haas. On sám naznačil, že radšej ako pauzu by zrejme privolil aj na ponuku z takýchto slabších tímov.

"Ak raz vypadnete z tohto sveta, tak sa už do neho nemusíte vrátiť. O ročnej prestávke preto vôbec neuvažujem. To by som už radšej skončil úplne," uviedol Perez. "V tejto chvíli existuje viacero možností. Mojim prioritným cieľom je samozrejme ostať v F1. Som stále mladý a hladný po úspechu."

“Chcem ostať v F1. Zároveň však túžim po správnom balíku, ktorý by mi umožňoval stopercentnú motiváciu odjazdiť naplno každé kolo."

Perez však zároveň upozorňuje aj na zmeny pravidiel, ktoré by mali od roku 2022 vyrovnať štartové pole a na zahodenie tak nemusí byť ani angažmán z momentálne slabších tímov.

"Nové pravidlá by mali zohrať výraznú rolu. Musíme sa na to teda pozerať aj z dlhodobej perspektívy. Cítim teda, že mám viacero možností. Samotný rok 2021 však môže byť veľmi náročný. Uvidíme. Moje rozhodnutie však zrejme tak skoro nepadne. Chce to čas. Ak sa nenaskytne nič v F1, tak sa možno poobzerám aj po iných sériách. Určite však nechcem prestať a iba tak čakať na to, že si na mňa raz niekto spomenie."

Alternatívou k F1 by mohla byť séria IndyCar. O Perezove služby sa už totiž v minulosti zaujímal tím McLaren.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac