spravy.sk spravy.sk

Ferrari plánuje pre VC Ruska malý upgrade
zdroj: TASR-AP

Ferrari plánuje pre VC Ruska malý upgrade

Tím Ferrari plánuje pre Veľkú cenu Ruska balík menších noviniek. Tie by mali pomôcť monopostu SF1000 k zvýšeniu rýchlosti.

Talianska stajňa má za sebou tri nevydarené preteky v Spa-Francorchamps, Monze a Mugelle. A hoci sa už pozornosť Maranella sústredí prioritne na rok 2021, červení chcú pomôcť svojim pilotom aj v tejto sezóne.

"Pre Soči pripravujeme menší upgrade. Nepôjde však o nejakú zásadnú zmenu a nedajú sa teda čakať zázraky," uviedol šéf tímu Mattia Binotto. "V tejto chvíli nám chýba rýchlosť a problémom je aj nadmerné opotrebenie pneumatík. Tento upgrade však nie je primárne cielený na odstránenie týchto problémov."

"Potrebujeme prehodnotiť naše projekty a myslieť na rok 2021. Určite to ešte istý čas potrvá."

Scuderia už podľa všetkého šance na vydarenú sezónu pochovala. Podstatné bude urobiť všetko preto, aby táto bieda nepokračovala aj o rok.

"Budúce auto musí byť evolúciou toho súčasného. Limitujú nás totiž pravidlá a nie je tu priestor na nejakú zásadnú zmenu. Sú tu však šance na zlepšenie. Úplne nový bude motor a pracujeme na tom už pár mesiacov. Okrem toho pripravuje Svetová rada aj schválenie dôležitých aerodynamických zmien. To všetko nám ponúkne nový priestor pre napredovanie," vyslovil sa s nádejou v hlase Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac