spravy.sk spravy.sk

Red Bull chápe frustráciu Verstappena. Podniká kroky k náprave
zdroj: TASR-AP

Red Bull chápe frustráciu Verstappena. Podniká kroky k náprave

Red Bull plánuje pomôcť svojmu pilotovi Maxovi Verstappenovi upraveným motorom Honda. Práve pohonný agregát ho totiž zradil v posledných dvoch pretekoch.

Podľa šéfa stajne Christiana Hornera robia Red Bull a Honda všetko preto, aby sa už v Soči takéto problémy neopakovali. V Japonsku a na základni v Milton Keynes preto prebehli podrobné analýzvy.

"Toto je výsledok tejto poje....nej šou," zúril v Mugelle po výpadku Verstappen.

"Maxova frustrácia po ďalšom výpadku bola úplne pochopiteľná," reaguje Horner. "Mal v rukách veľmi rýchle auto, ktoré sme dokázali správne nastaviť a vyladiť. A potom mu to zmarila porucha. Adrenalín zo štartu nahradilo sklamanie v bariérach. Je teda pochopiteľné, že sa vyventiloval cez vysielačku aj vulgárnymi slovami."

"Cítili sme šancu na boj s Mercedesom. Max odviedol skvelú prácu a po vonkajšej strane predbehol Hamiltona. Bohužiaľ z toho nemohol vyťažiť. Boli to druhé takéto preteky v rade a frustrácia bola na mieste. Max je totiž veľmi hladný a ambiciózny pilot. To je však správne. Presne takých pilotov chceme. Musia chcieť víťaziť. Teraz to už však musí hodiť za hlavu a ide sa ďalej."

"Ešte pred odchodom do Soči si to všetko prediskutujeme a spoločne s Hondou urobíme všetko preto, aby sa už niečo také neopakovalo," pokračoval Horner. 

Red Bull však nepocestuje do Ruska s veľkými očami. "Očakávame veľkú silu Mercedesu. Na týchto typoch tratí sú pomerne dominantní. Zaujímavým faktorom bude opotrebenie pneumatík. Vieme, že z tohto mali obavy aj oni a svojich pilotov upozorňovali, aby sa vyhýbali obrubníkom. Budú teda pod tlakom a stať sa môže všetko. Z pohľadu šampionátu sme už teraz samozrejme outsidermi a každé preteky sú pre nás poslednou šancou. Nemáme už však čo stratiť a určite zabojujeme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac