spravy.sk spravy.sk

AlphaTauri získa výhodu - presťahuje sa do aerodynamického tunela Red Bullu
zdroj: TASR-AP

AlphaTauri získa výhodu - presťahuje sa do aerodynamického tunela Red Bullu

Red Bull vypomôže od budúceho roka stajni AlphaTauri možnosťou testovať vo svojom aerodynamickom tuneli. Podľa Christiana Hornera pôjde pre tím z Faenzy o silný prínos.

AlphaTauri momentálne využíva vlastný aero tunel v Bicestri. Ten však umožňuje iba prácu s 50-percentným modelom. Väčšina konkurentov pritom pracuje s modelmi v 60-percentnej veľkosti. 

Do aerodynamického programu AlphaTauri je zapojených vyše sto ľudí v Anglicku. Od budúcej sezóny však vstúpia do platnosti reštrikcie týkajúce sa týchto prác. Tímy budú môcť testovať menej a to uvoľní kapacity aero tunela Red Bullu v Bedforde. Tieto kapacity tak budú k dispozícii pre AlphaTauri.

"AlphaTauri je pre nás skôr sesterským ako juniorským tímom. Spoločné zdieľanie aero tunela predstavuje ďalší krok prehĺbenia spolupráce. Tím bol pre túto sezónu rebrandovaný a má vyššie ambície ako malo Toro Rosso," vyslovil sa Horner.

"Spoločné zdieľanie aero tunela dáva zmysel aj z pohľadu finančnej perspektívy. Preto to plne podporujeme. Pre AlphaTauri pôjde o veľký výhodu. Teraz totiž získa možnosť pracovať v lepších podmienkach. Samozrejme, aerodynamický program si budú naďalej realizovať vo vlastnej réžii. Pravidlá sú v tomto smere jasné a nie sú tam už šedé zóny."

Na využívanie nových kapacít sa teší aj šéf AlphaTauri Franz Tost. "Momentálne pracujeme s modelom vo veľkosti 50% a v Bedforde sa pracuje so 60-percentným modelom. Prechod nám teda poskytne cennú výhodu spojenú s presnosťou práce."

Túto zmenu však privíta aj výrobca pneumatík Pirelli. Taliani totiž doposiaľ museli produkovať iba pre AlphaTauri pneumatiky pre 50-percentný model. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac