spravy.sk spravy.sk

Sainz svoj prestup do Ferrari neľutuje: Aj Real mal slabšie roky
zdroj: TASR-AP

Sainz svoj prestup do Ferrari neľutuje: Aj Real mal slabšie roky

Pilot tímu McLaren Carlos Sainz prestúpi po sezóne do konkurenčného Ferrari a kritici poukazujú na to, že vzhľadom na aktuálne trendy zamieri do horšieho. On sám však trvá na tom, že sa rozhodol správne.

"Aj keď sa mi teraz ľudia smejú a poukazujú na slabú formu Ferrari, ja sa smejem na nich," zdôraznil Sainz.

Ferrari momentálne stráca na McLaren 40 bodov, no talianska stajňa predstavuje stále legendárnu značku. Takáto ponuka sa teda podľa Španiela neodmieta.

"Ak sa raz stanete súčasťou tímu, v ktorom pôsobili najlepší piloti histórie, tak je to jednoducho neskutočný pocit. Ľudia sa ma pýtajú, či neľutujem svoje rozhodnutie prestúpiť do Maranella. Na to odpovedám jednoznačne - nie, neľutujem! Teším sa na úžasnú skúsenosť, ktorá ma čaká v budúcej sezóne."

"Musíte mať trpezlivosť a veriť projektu. Mattia Binotto už vlani povedal, že toto je veľmi mladý projekt a musíme si počkať na zlepšenie. Som však presvedčený o tom, že to zlepšenie príde," pokračuje Sainz.

"Verme, že vo Ferrari odvedú dobrú prácu a o rok budem mať v rukách konkurencieschopné auto. A ak aj nie - toto je stále Ferrari!" upozornil 26-ročný pretekár. "Ferrari púta pozornosť za každých okolností. Je to jednoducho legenda. Aj Real Madrid zažil horšie roky. Ale aj počas nich ľudia sledovali Real viac ako iné kluby. Buďme teda trpezliví a verme v zlepšenie Ferrari," dodal španielsky pretekár.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac