spravy.sk spravy.sk

Rodinu Williamsovcov predaj bolí. Veria však v správnosť rozhodnutia
zdroj: fb williams

Rodinu Williamsovcov predaj bolí. Veria však v správnosť rozhodnutia

Claire Williamsová priznala, že predaj rodinnej stajne predstavoval mimoriadne bolestivý akt. Zároveň však želá novým majiteľom všetko dobré.

Britská stajňa založená Sirom Frankom Williamsom prešla do rúk americkej investičnej spoločnosti Dorilton Capital. 

“My sme v prvom rade šťastní, že noví majitelia uctievajú históriu tímu a rešpektujú jeho názov,” uviedla Williamsová v rozhovore pre f1.com. "Práve to bol dôvod, pre ktorý sme si vybrali týchto nových majiteľov. Budú pokračovať v tom, čo sme roky budovali. Značka Williams prežije aj v budúcnosti a to je skvelé. Nebudem však tajiť, nám ešte chvíľu potrvá, kým sa s tým zmierime. Predaj tímu nás určite skormútil."

"Určite však na F1 nezanevrieme. Príde čas, keď si v nedeľu zapneme televízor a budeme sledovať to, čo sme robili 44 rokov. Tímu Williams želám všetko dobré. Všetci ľudia v tíme si zaslúžia úspech. Dúfajme, že príde čo najskôr," pokračovala bývalá šéfka tímu.

V spoločnosti Dorilton sú podľa nej správni formuloví nadšenci.

"Tomuto tímu prejavujú veľkú vášeň. Zároveň mu však dokážu dodať potrebnú finančnú injekciu. Presne to potrebuje tím na ceste z chvosta štartového poľa. O to išlo aj celej našej rodine. Cítim, že sme ochránili našich ľudí a naše meno v F1. Malo by to byť správne rozhodnutie. Naše posledné roky možno neboli najlepšie, ale tieto roky nemôžu definovať celú históriu Williamsu. Vyhrali sme 16 majstrovských titulov a svetu sme dodali siedmich majstrov sveta. Toto je úžasná história, na ktorú môžeme byť právom hrdí," dodala Claire Williamsová. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac