spravy.sk spravy.sk

Jordan by nasmeroval Hamiltona do Red Bullu
zdroj: TASR-AP

Jordan by nasmeroval Hamiltona do Red Bullu

Lewis Hamilton by mal po vypršaní kontraktu s Mercedesom zamieriť do Red Bullu a dokázať svoju extra triedu aj v priamom súboji s Maxom Verstappenom. Takýto názor vyslovil bývalý šéf tímu F1 Eddie Jordan.

"Osobne by som chcel vidieť Lewisa v Red Bulle. A nie vo Ferrari," rozhovoril sa Eddie Jordan. "Bolo by to perfektné. V priamom súboji by sa tak stretol s najlepším mladým pilotom súčasnosti. Tým je jednoznačne Max."

"Hovorím o jeho štýle, rýchlosti, intelekte a kontrole na trati. Má aj pretekársku aroganciu. Všetci víťazi a majstri sveta však boli v istom smere arogantní. A on toto má. Neviem či to zdedil po Josovi, ale faktom je, že má neskutočný talent. A ak by dostal tímového kolegu formátu Lewisa Hamiltona, tak by urobil všetko preto, aby ho zdolal."

Jordan nepochybuje o tom, že Hamilton je už teraz velikánom formátu Ayrtona Sennu, Michaela Schumachera a Alaina Prosta.

"Lewis bude už po tejto sezóne úspešnejší, než ktokoľvek pred ním. Určite je teda na úrovni s Prostom, Sennom a Schumacherom. Prekoná ich všetkých skôr, než začne úradovať Max. Akonáhle sa dostane Max na špicu, bude rovnako úspešný. Red Bull veľa nestráca. Sú extrémne blízko. Tento rok im však chýba aj šťastie," zamyslel sa Jordan.

"Max mal pár výpadkov a menšie problémy. Alex Albon bol naposledy tretí. Som presvedčený o tom, že s motorom Honda budú už v blízkom čase na úrovni Mercedesu. Hovoril som s Adrianom Neweyom a vravel som mu - musíte pripraviť lepšie auto. Max totiž na boj o titul jednoznačne má. Ak teda svoj monopost ešte vylepšia, Verstappen sa stane určite majstrom sveta s Red Bullom," dodal Eddie Jordan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac