spravy.sk spravy.sk

Kubica nevylučuje návrat do F1
zdroj: TASR/AP

Kubica nevylučuje návrat do F1

Poliak Robert Kubica zažil v roku 2011 ťažkú nehodu, ktorá zastavila sľubne rozvíjajúcu sa kariéru v F1. On sa však nikdy nevzdal a vlani bol blízko k návratu do kráľovskej kategórie. V tej figuruje momentálne ako rezervný pilot Alfy Romeo a v budúcnosti by sa mohol opäť objaviť aj na súťažnej trati.

"Moja minulosť a moja situácia z posledných rokov ma naučili, aby som nikdy nehovoril nikdy," rozhovoril sa pre Autosport Kubica. "Nemal by som vylučovať nič. Po tej obrovskej nehode som si prešiel komplikovanú cestu a ukázalo sa, že možné je všetko. Musím však byť realistom. Ak príde ďalšia šanca, tak ju určite zvážim. Ak nie, tak nevadí. Také je súťaženie."

Kubica dostal vlani príležitosť po boku Georga Russella vo Williamse. V najpomalšom aute štartového roštu však veľa nezmohol a sezónu ukončil so ziskom jediného bodu. 

"Ja som bol v F1 dvakrát. Debutoval som v roku 2006 a vlani prišla druhá šanca. Bola to pre mňa špeciálna príležitosť. Vo Williamse sme však bohužiaľ nemali výkon auta. Ak sa však pozrieme na moju kariéru, tak to bola pre mňa každopádne veľká vec. Z pohľadu budúcnosti nevylučujem nič. Ak už však tretia šanca nepríde, svet sa nezrúti," poznamenal poľský pretekár.

Kubica momentálne súťaží za BMW v sérii cestných áut DTM. V doterajších dvanástich pretekoch však získal iba jediný bod.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac