spravy.sk spravy.sk

Alonso navštívil fabriku Renaultu: Poznám tu každý kút, každé dvere
zdroj: Renault F1

Alonso navštívil fabriku Renaultu: Poznám tu každý kút, každé dvere

Fernando Alonso pokračuje v príprave na návrat do sveta F1. V roku 2021 bude súťažiť za Renault a teraz už má za sebou aj úvodnú návštevu základne v Enstone.

Majster sveta z rokov 2005 a 2006 by mal byť novým lídrom tímu, ktorý bude pretekať pod novou hlavičkou Alpine. 

"Keď sme odštartovali našu spoluprácu, tak to bolo hlavne o budúcnosti. Fernando vravel - zabudnime na rok 2021. Odpíšme tú sezónu a sústreďme sa na rok 2022 a nové pravidlá," hovorí šéf tímu Cyril Abiteboul. "Postupom času však videl, že aj teraz dokážeme zvádzať na trati zaujímavé súboje. To mu vlialo krv do žíl a dodalo pozitivitu."

"Fernando vidí zaujímavé možnosti a konkurencieschopné auto. Veľmi zaujímavý tak pre neho bude už budúci rok."

Alonso navštívil tímovú základňu v pondelok. Toto miesto však veľmi dobre pozná.

"Pocit z návratu do tejto fabriky bol veľmi vzrušujúci. Do Renaultu som prišiel v roku 2002 ako 21-ročný. Poznám tu každý kút a každé dvere. Bol to pre mňa veľmi špeciálny deň," skonštatoval španielsky pretekár.

Ďalším krokom oživenia spolupráce budú spoločné testy. Podľa Abiteboula však Renault neplánuje posadiť Fernanda do auta v niektorom z voľných tréningov počas zvyšnej časti sezóny. Príležitosť tak podľa všetkého dostane až po sezónnom finále v Abu Zabí.

"Fernando nepotrebuje voľný tréning. Určite však skúmame možnosti kvalitných testov. Chcem ho posadiť do auta, pretože cítime jeho hlad po aute,
" dodal šéf tímu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac