spravy.sk spravy.sk

Piloti Red Bullu pred Soči: Táto trať nám veľmi nesedí
zdroj: TASR-AP

Piloti Red Bullu pred Soči: Táto trať nám veľmi nesedí

Sezóna Formuly 1 sa presúva do svojej druhej polovice a už tento víkend sa po krátkom výdychu uskutoční VC Ruska na okruhu v Soči.

"Týždeň voľna nám padol všetkým vhod. Teraz sa už však teším späť do práce. Obzvlášť po tom, čo som v Mugelle neodjazdil ani jedno celé kolo," rozhovoril sa pilot tímu Red Bull Racing Max Verstappen. "Samozrejme, že posledné preteky pre nás neskončili dobre. Cítili sme však dobrú šancu na pódium a sila tam je. V rámci tímu sme si vydiskutovali problémy a všetci sa snažíme ťahať za jeden povraz. Chceme bojovať v každých pretekoch a pozitívne kroky z Mugella sú povzbudením. Auto sa totiž určite zlepšilo a potvrdilo to aj tretie miesto Alexa. Určite neskladáme zbrane v boji o víťazstvá a pódiá."

Samotnú trať v Soči však Holanďan vníma ako menší problém. "Nie je to typ okruhu, ktorý by nám mal vyhovovať. Má totiž veľa dlhých rovín a aj za nami to bude veľmi vyrovnané. Je to pomerne unikátna trať s viacerými 90-stupňovými zákrutami. To nebýva zvykom. Potrebujeme preto správne nastavenie. Potrebovať budeme dobré výjazdy z pomalých zákrut na rovinky. Ani z pohľadu predbiehania to tu nebude jednoduché. Veríme však v dobrý výsledok," pridal Verstappen.


Povzbudený ziskom svojho prvého pódia, pricestuje do Ruska Alexander Albon.

"Tri preteky v rade dali poriadne zabrať. Teraz sme si konečne trochu oddýchli. Podmienky sú však rovnaké pre všetkých. Po zisku cenného pódia som si užil domov a teraz sa už teším na preteky. Verím, že tento víkend bude konečne normálny. Čiže bez nejakých nepredvídateľných situácií," rozhovoril sa Albon. 

Podobne ako Verstappen, ani jeho thajský kolega nečaká v Soči zázraky. "Táto trať nám na papieri nesedí. V tejto sezóne sme už však zažili viaceré prekvapenia. Určite teda neklesáme na duchu. Soči je jedinečný okruh a ak mám byť úprimný, tak nepatrí medzi moje obľúbené. Všetky zákruty sú podobné. Ak však budete silný v jednej, tak budete silný na celej trati. Hlavne posledný sektor je celkom technický a slabá priľnavosť môže spôsobovať šmyky. Obzvlášť, ak sa snažíte pritlačiť."

Posledný výsledok z Mugella dodal Albonovi novú dávku sebavedomia. 

"Bolo krásne vidieť na pódiu thajskú vlajku a mal som na to skvelé reakcie. Samotný výkon nám dodal optimizmus a opäť sme sa trochu priblížili výkonu Mercedesu. Je samozrejme možné, že nám Mugello sedelo. Auto sa však zlepšuje od víkendu k víkendu. Monza bola anomáliou a teraz sa vraciame k okruhom s väčším prítlakom. Našim cieľom bude opäť ponaháňať Mercedes," poznamenal Alex Albon, ktorý odprezentoval aj svoj zaujímavý vzťah k ruskej kultúre. "V motokárach som mal šiestich ruských kolegov a s viacerými z nich som stále priateľom. Dokonca viem aj pár ruských slov, ale radšej ma neskúšajte."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac