spravy.sk spravy.sk

V F1 sa pripravuje veľká výmena na poste šéfa. Careyho má nahradiť bývalý boss Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

V F1 sa pripravuje veľká výmena na poste šéfa. Careyho má nahradiť bývalý boss Ferrari

Bývalý šéf tímu Ferrari Stefano Domenicali nahradí podľa motorsport.com na poste šéfa Formuly 1 pred sezónou 2021 Chase Careyho.

Päťdesiatpäťročný Domenicali by sa mal ujať novej funkcie po konci tejto sezóny. Prostredie v F1 pozná predovšetkým z pozície šéfa Scuderie Ferrari, ktorú viedol v rokoch 2008 až 2014. Už od roku 1998 tam zastával funkciu športového riaditeľa. Jeho podpis nájdeme pri šiestich majstrovských tituloch talianskej značky.

Po odchode z Ferrari pôsobil od roku 2014 v Audi ako viceprezident pre obchodné aktivity. V roku 2016 sa presunul na vedúcu pozíciu v rámci spoločnosti Volkswagen a staral sa o značku Lamborghini. Zároveň bol súčasťou komisie jednosedadlových áut v rámci FIA. Aj vďaka nemu sa podarilo oživiť sériu F3 a vytvoriť platformu pre F3.

Carey prevzal pozíciu bossa F1 z rúk Bernieho Ecclestona v septembri 2016. 

"Myslím si, že FIA a Liberty kráčajú spoločne s tímami správnym smerom. Budúcnosti sa venuje veľká pozornosť a črtá sa veľká príležitosť, ktorú je potrebné využiť. Máme veľkú šancu vylepšiť motošportový priemysel," vyslovil sa už skôr Domenicali.Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac