spravy.sk spravy.sk

Mercedes verí, že Netflix mu tentoraz smolu neprinesie
zdroj: TASR-AP

Mercedes verí, že Netflix mu tentoraz smolu neprinesie

Tím Mercedes bude počas VC Ruska pod drobnohľadom kamier Netflixu. Cieľom je zdokumentovať útok Lewisa Hamiltona na historický rekord Michaela Schumachera v počte víťazstiev.

V Mercedese však vzbudzuje pozornosť Netflixu obavy. Kamery boli totiž prítomné v rámci série "Drive to Survive" aj v roku 2019 počas domácich pretekov "strieborných šípov" v Hockenheime. Vtedy išlo aj o oslavu 125 rokov motošportu.

Preteky však dopadli pre Mercedes katastrofou. Valtteri Bottas v mokrých podmienkach havaroval a Lewis Hamilton skončil po šmyku deviaty. Aj to iba zásluhou časovej penalizácie pilotov Alfy Romeo. 

„Počas VC Ruska nás budú v boxoch snímať ľudia z Netflixu. Zapojili sme sa totiž do tretej sezóny seriálu Drive to Survive. Vlani sa to pre nás skončilo hrozne a išlo o naše najhoršie preteky sezóny. Pre Netflix to bolo určite veľmi zábavné, ale verme, že tentoraz zažijeme oveľa úspešnejšie preteky,” vyslovil sa šéf Mercedesu Toto Wolff.

“Okruh v Soči nám v minulosti vyhovoval a máme tu silnú bilanciu. Tento autodróm má pomerne nezvyčajný charakter a jeho špecialitou je dlhá rovinka od štartu po prvú brzdnú zónu. To znamená, že majiteľ pole position nemá najvýhodnejšiu pozíciu a súperi môžu využiť z jazdy v jeho vzduchovom vaku. Videli sme to aj vlani, keď predbehol Vettel Leclerca v druhej zákrute. V roku 2017 predbehol Valtteri držiteľa pole Vettela z tretej pozície," pripomenul šéf Mercedesu.

"Naša kvalifikačná rýchlosť je tento rok výborná. Počas súťažného dňa to však v Soči nemusí hrať kľúčovú rolu."

Netflix sa v Soči zameria na Lewisa Hamiltona. Brit má šancu vyhrať v Rusku piatykrát v kariére a zároveň vyrovnať rekord Michaela Schumachera v počte víťazstiev (91).

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac