spravy.sk spravy.sk

Seidl: Norris nerobí žiadne chyby
zdroj: TASR-AP

Seidl: Norris nerobí žiadne chyby

Šéf tímu McLaren Andreas Seidl vyzdvihol zlepšenie pilota Landa Norrisa. Fanúšikovia ho pred pár dňami zvolili za najlepšieho pretekára doterajšej sezóny a aj podľa Seidla ide o jazdca s nulovým počtom chýb.

Norris zažíva silnú druhú sezónu v F1 a počas VC Rakúska získal svoje prvé pódium kariéry. V poradí majstrovstiev sveta mu momentálne patrí výborná štvrtá pozícia.

„Nesmieme zabúdať, že ide iba o druhú sezónu Landa v F1. Jeho doterajšie zlepšovanie je veľmi pôsobivé a má všetko k tomu, aby sa stal top pretekárom,” vyslovil sa Seidl.

"V kvalifikáciách bol silný už v roku 2019. Teraz sa však posunul ďalej ako osobnosť aj ako pilot pre súťažné víkendy. Urobil veľký krok dopredu v rámci prípravy s inžiniermi. Dokáže si však aj lepšie manažovať energiu počas intenzívnej sezóny. A je oveľa stabilnejší."

"Lando sa zlepšil hlavne v pretekoch. Má výborné štarty a agresívne prvé kolo. Zlepšil sa aj z pohľadu manažmentu pneumatík a taktiky. Ak by sme sa pozreli na štatistiky jeho chýb, tak hovoríme o nule. Nerobí prakticky žiadne chyby," pridal šéf tímu McLaren.

V budúcej sezóne bude mať Norris nového kolegu. Carlos Sainz odíde do Ferrari a novou tvárou v tíme bude Daniel Ricciardo.

"Príde k nám viacnásobný víťaz pretekov a do tímu teda donesie niečo, čo nám doposiaľ chýbalo. My sme spokojní aj s našou súčasnou dvojicou, no po tejto zmene si určite nepohoršíme. Daniel už ukázal, že so správnou technikou dokáže víťaziť a súperiť na najvyššej úrovni," dodal Andreas Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac