spravy.sk spravy.sk

Hamiltona prekvapila dominancia, cíti rezervy
zdroj: TASR-AP

Hamiltona prekvapila dominancia, cíti rezervy

Tím Mercedes predviedol v piatkových tréningoch ďalší diel dominancie. Valtteri Bottas vyhral prvý i druhý tréning a Lewis Hamilton skončil popoludní druhý. Tretí Daniel Ricciardo z Renaultu pritom stratil na najlepší tím až sekundu. Red Bull strácal dokonca sekundu a pol.

"Nemal som pritom pocit, že by som bol dnes nejako veľmi rýchly. Úroveň priľnavosti bola zlá. Stále sme sa šmýkali. Som preto prekvapený tou dierou. Za nami to teda museli mať ešte horšie. Som si však istý, že v sobotu bude trať pogumovaná lepšie a rozdiely sa zmenšia," skonštatoval Lewis Hamilton.

Status piatkového kráľa potvrdil Valtteri Bottas. Fín zdoláva svojho kolegu v piatky pravidelne, no od soboty sa zvykne karta otočiť. 

"Strácal som na neho hlavne v prvom a druhom sektore. Tretí bol v poriadku. Určite tam ešte cítim rezervy. Z pohľadu jazdy i nastavenia. Pred nami je ešte veľa práce, ale to k tomu patrí. Auto však pracuje výborne," pridal Hamilton.

Spokojný s piatkom je inžinier Andrew Shovlin. "Ráno sme mali problém s blokovaním bŕzd. Trať je v tomto smere náročná a je tam pár miest, ktoré si vyžadujú brzdenie z vysokej rýchlosti. Ráno nám na dlhých vzdialenostiach nepracovali pneumatiky. Popoludní sme absolvovali rýchle kolá na mäkkej zmesi a potom sme mali dosť času na test dlhých výjazdov. V oboch prípadoch to dopadlo veľmi dobre. Na mäkkej zmesi sme mali náskok sekundu a pol pred zvyškom štartového poľa. Celkovo to teda vyzerá dobre. Red Bull dnes celkom strácal, ale oni sa ešte určite zlepšia. Tak ako každý víkend."

1. tréning VC Ruska 2020 (25 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac