spravy.sk spravy.sk

Vo Ferrari zavládla radosť zo zlepšenia
zdroj: TASR-AP

Vo Ferrari zavládla radosť zo zlepšenia

Tím Ferrari verí, že to najhoršie už má za sebou. Po biednych vystúpeniach v Monze a v Mugelle to vyzerá na okruhu v Soči predsa len povzbudivejšie.

Charles Leclerc a Sebastian Vettel ukázali na mäkkých zmesiach zlepšenú rýchlosť a obaja sa dostali v druhom tréningu do prvej desiatky. Z pohľadu dlhých výjazdov to vyzeralo solídne hlavne v prípade Monačana. Podobne ako piloti ostatných tímov, aj pretekári Scudérie sa však sťažovali na problémy s ovládaním. V Soči sa jednoducho poriadne šmýkalo a dochádzalo k blokovaniu bŕzd.

"Nebol to pre nás zlý piatok. Auto podalo určite lepší výkon ako v predošlých pretekoch. Stále je tu však priestor pre zlepšenie a časy môžu byť ešte kvalitnejšie. Ak by sme si však odmysleli suverénny Mercedes, tak to nevyzeralo zle a bol to pre nás slušný deň," vyslovil sa Sebastian Vettel.

Jeho kolega Charles Leclerc pridal: "Dnes sme sa trochu trápili, ale naše časy boli určite lepšie ako sme čakali. Potrebujeme ešte popracovať na balanse. Z pohľadu výkonu a ovládateľnosti auta sme sa však určite zlepšili."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac