spravy.sk spravy.sk

Hamilton získal pole position., nadšený však nie je. Podľa všetkého ma predbehnú
zdroj: TASR-AP

Hamilton získal pole position., nadšený však nie je. Podľa všetkého ma predbehnú

Lewis Hamilton získal v Soči svoju 96. pole position kariéry. Tentoraz však išlo o triumf v pomerne dramatickom štýle.

V druhej fáze kvalifikácie prišiel Brit o svoje rýchle kolo kvôli prekročeniu bielej čiary. Jeho druhý pokus potom oddialila nehoda Sebastiana Vettela. Červené vlajky prerušili druhú časť kvalifikácie 2 minúty a 15 sekúnd pred jej koncom. V závere to preto bolo veľmi rušné a Hamilton stihol svoje posledné kolo veľmi natesno. V Q3 však exceloval a nedal svojim prenasledovateľom žiadnu šancu.

"V podstate to bola jedna z najhorších kvalifikácií. Naozaj hrozná,” vyslovil sa šesťnásobný majster sveta po zisku pole. "Po celý čas som mal srdce až v hrdle. Moje prvé rýchle kolo v Q2 mi vzali. Tú bielu čiaru som tam pritom prekročil vôbec prvýkrát počas celého víkendu. Chcel som to napraviť v ďalšom kole, ale tím ma povolal späť do boxov. A potom zaviali červené vlajky."

Celá situácia bola teda razom komplikovaná.

"Obuli sme si nové pneumatiky a bol to risk. Prvé miesto som získal, ale štart na mäkkej zmesi nebude ideálny. Toto je asi najhoršie miesto pre zisk pole position a je veľmi pravdepodobné, že ma po štarte predbehnú. Za mnou stoja dvaja piloti na stredne mäkkej zmesi a vyhrať tieto preteky teda bude veľmi náročné," poznamenal Hamilton.

“Ostávam však pozitívne naladený a určite zabojujem. Prvoradou úlohou bude kvalitný štart,“ dodal Lewis.

Jeho kolega Valtteri Bottas z tretej priečky tragédiu nerobí. “Počas celého víkendu sme v dobrej forme. Rýchlosť v Q1 i Q2 bola výborná. V tretej časti však našli viac rýchlosti konkurenti. Táto trať je veľmi citlivá z pohľadu pneumatík. Potrebujú mať správnu teplotu. Pri mojom prvom výjazde v Q3 boli príliš studené. Pri druhom som jednoducho nevedel vyjazdiť rýchlejší čas. Štartujem však na správnej zmesi a tretie miesto nie je zlé. Spomínam si, ako som tu dokázal po štarte z tretej pozície vyhrať. Mám teda výhodu v pneumatikách a do pretekov pôjdem s optimizmom."


VC Ruska 2020 - sobota (44 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac