spravy.sk spravy.sk

Utrpenie Ferrari pokračuje
zdroj: TASR-AP

Utrpenie Ferrari pokračuje

Bieda tímu Ferrari nemá konca. Ďalším dielikom do červenej frustrácie bola sobotňajšia kvalifikácia v Soči. Sebastian Vettel havaroval a jeho kolega Charles Leclerc sa iba s ťažkosťami vyhol jeho úlomkom. Do záverečnej časti kvalifikácie sa už potom nedostal.

„Je mi to ľúto. Určite sme totiž mali rýchlosť na to, aby sme získali v tejto kvalifikácii viac. Vnímam to ako premrhanú šancu a som preto sklamaný,“ uviedol Leclerc.

„Cez vysielačku mi hlásili, že nemám stratu a ona tam bola. Mohol som teda konať trochu inak. Taký je však život. Pozitívom však je štart z jedenástej pozície. Som teda prvý z tých, ktorí si môžu vyberať pneumatiky. Z toho by som mohol vyťažiť.”


Leclerc sa vyjadril aj k nepríjemnému momentu po havárii kolegu Vettela.

„Bolo to veľmi tesné a určite ma to vystrašilo. Verím však, že je v poriadku,”
pridal Monačan.

Samotný nemecký pretekár okomentovala svoju nehodu nasledovne: „Už v druhej zákrute som stratil kontrolu nad autom. Vo štvrtej sa to zopakovalo a už som to nevedel zachrániť. Počas kvalifikácie som sa trápil v prvom sektore a snažil som sa preto zariskovať. Vedel som, že strácam a tak som pritlačil. Náhle som však stratil auto. Určite ma to neteší. V porovnaní s ránom som sa popoludní vytrápil,“ uzavrel Vettel.

VC Ruska 2020 - sobota (44 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac