spravy.sk spravy.sk

Podľa Sainza by druhá zákruta v Soči ani nemala existovať
zdroj: TASR-AP

Podľa Sainza by druhá zákruta v Soči ani nemala existovať

Carlos Sainz vyjadril po svojom vypadnutí z pretekov v Soči názor, že takáto zákruta číslo 2 by na tomto okruhu jednoducho ani nemala byť.

Pretekár McLarenu skončil v pretekoch už po dvoch zákrutách. Po tom, čo zišiel z trate, snažil sa vrátiť okolo polystyrénových stĺpikoch. Narazil však do múru a skončil. Na rovnakom mieste mali problémy aj viacerí iní piloti a výsledkom boli aj penalizácie a trestné body.

"V tej druhej zákrute som mal niekoho na vnútornej strane a preto som musel vybočiť mimo stopu. Rozhodol som sa vrátiť popri tých stĺpikoch. Bol tam však veľmi ostrý uhol a nesprávne som vyhodnotil svoju rýchlosť. Došlo preto k pomerne silnému nárazu do múru," rozhovoril sa Sainz.

Carlos Sainz
TASR-AP

"Musím priznať, že z mojej strany išlo o zlý odhad situácie. Napriek tomu si však myslím, že takáto zákruta by ani nemala existovať. Nie je veru pekná na prejazd. Vytvára mnoho nepekných situácií a videli sme to aj v pretekoch. V tej mojej situácii som to však neodhadol."

"Táto zákruta jednoducho nie je dobre navrhnutá. Videli ste, koľkí piloti tam mali problém. Niektorí tie stĺpiky obchádzali, iní ich rovno prevalcovali. Nie je to veru dobrá zákruta," pokračoval pretekár McLarenu.

Carlosova nehoda poznačila aj kolegu Landa Norrisa. Ten sa mu snažil vyhnúť a prešiel cez viaceré úlomky. Následne sa sťažoval na správanie auta.

"Carlos tam bohužiaľ neodhadol uhol nájazdu a výjazdu. Preto sa dotkol bariér," skonštatoval šéf tímu Andreas Seidl. "Bola to teda jeho vina. Bolo by preto zlé viniť z toho teraz niekoho iného. Nám to bohužiaľ ukončilo preteky - v podstate pre obe autá. Lando mal totiž veľké problémy a potom už nemal veľké šance. Nulový zisk je pre nás veľkým sklamaním. Po kvalifikácii sme totiž verili v solídny bodový úlovok."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac