spravy.sk spravy.sk

Gasly by privítal vyrovnanosť a lá MotoGP
zdroj: TASR-AP

Gasly by privítal vyrovnanosť a lá MotoGP

Zatiaľ čo v F1 zažívame totálnu dominanciu tímu Mercedes a ak sa v pretekoch neudeje niečo výnimočné, tak víťazí Lewis Hamilton, v motocyklovej MotoGP je situácia úplne iná. V doterajšom priebehu sezóny tam diváci sledovali už šesť rozličných víťazov.

Podľa senzačného víťaza VC Talianska Pierra Gaslyho by bolo skvelé, ak by panovala takáto vyrovnanosť aj v F1. Tá mala totiž v doterajšej sezóne okrem neho na najvyššom stupni víťazov iba pilotov Mercedesu a v jednom prípade sa tešil Max Verstappen z Red Bullu.

"Naozaj by som si veľmi želal, aby sme mali v F1 podobnú pestrosť víťazov ako v MotoGP. Môj dobrý priateľ Fabio Quartararo tam napríklad dokáže bojovať o majstrovský titul aj vo farbách súkromného tímu. Získava pole positions a víťazstvá," upozornil Gasly. "Bolo by fakt skvelé, ak by tomu tak bolo aj v našom športe. Aby mohli piloti z menších tímov bojovať s tými veľkými."

Práve tomuto cieľu by mali napomôcť zmeny pravidiel pripravované na rok 2022. V kombinácii s obmedzením rozpočtov by sa malo štartové pole vyrovnať.

"Určite by som však nepodceňoval znalosti a schopnosti veľkých top tímov. Majú vybudované najlepšie zariadenia a prevádzky. Oni teda svoju silu len tak ľahko nestratia. Toto je však dlhodobý projekt. Som preto optimistom. Verím tomu, že náš tím by si mohol v porovnaní s konkurentmi polepšiť. Ťažko však povedať, nakoľko veľmi. Chce to však čas. Rozhodne nečakám, že už od roku 2022 budú šliapať tímy zo stredu poľa na päty top tímom," pridal Pierre Gasly z AlphaTauri.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac