spravy.sk spravy.sk

Mladý Schumacher má byť kolegom Räikkonena
zdroj:

Mladý Schumacher má byť kolegom Räikkonena

Vyzerá to tak, že tím Alfa Romeo vyskladá pre budúcu sezónu veľmi atraktívnu jazdeckú dvojicu. Pôjde o zmes skúseností a mladíckej dravosti.

Po tomto ročníku vypršia zmluvy Kimiho Räikkonena i Antonia Giovinazziho. Niektoré zdroje tvrdili, že Fín ukončí kariéru a jeho miesto zaujme Sergio Perez, alebo Nico Hulkenberg.

Podľa Lawrenca Barreta z F1.com to však bude inak. "Moje zdroje hovoria, že Kimi ostane v Alfe aj v budúcej sezóne. Fín má totiž obrovské skúsenosti a tie sú extrémne dôležité aj z pohľadu vývoja auta. Aj vďaka nemu zafungoval update Alfy Romeo veľmi dobre a auto naberá rýchlosť."

"Je teda takmer isté, že hoci bude mať Räikkonen budúci rok už 42 rokov, v Alfe si ho ponechajú."

Druhé miesto v tíme by malo byť rezervované pre jazdeckú akadémiu Ferrari. A hlavným favoritom je momentálne Mick Schumacher. Šance však živí aj ďalší pilot F2  Robert Shwartzman.

"Podľa mojich informácií má najväčšie šance Schumacher. Alfa Romeo a Ferrari si však ešte nechávajú otvorené možnosti a počkajú si na záver šampionátu F2. Shwartzmann by mal absolvovať voľný tréning v Abu Zabí s tímom Alfa Romeo. Konečné rozhodnutie tak zrejme padne až pred Vianocami," píše Barreto.

Schumacher a Shwartzman momentálne súperia v rámci F1. Nemec má na svojom konte 191 a Rus 140 bodov. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac