spravy.sk spravy.sk

Albon sa odreagoval na motokárach, na Nurburgring sa teší
zdroj: red bull

Albon sa odreagoval na motokárach, na Nurburgring sa teší

Alexander Albon nenadviazal v Soči na zisk pódia z Mugella, no ziskom desiatej priečky dokázal zabodovať v ôsmich z desiatich tohtoročných pretekov. Celkovo má na svojom konte 64 bodov a patrí mu piata pozícia v poradí pretekárov. Na nemeckom okruhu Nurburgring by veľmi rád opäť atakoval pódiové pozície.

"Krátke voľno som využil hlavne na oddych. V Anglicku nebolo veľmi dobré počasie a tak som bol hlavne doma a užíval som si rodinu. V sobotu som si však bol zajazdiť v motokárach. Jazda v požičanej motokáre na slikoch bola poriadne zábavná,“ priblížil svoj program pretekár Red Bullu.

Okruh Nurburgring sa vracia do kalendára po siedmich rokoch a Albon ho preto ešte s autom F1 nezažil.

"Túto trať však poznám ako veľmi zábavnú. Súťažil som tu s Formulou Renault a F3. Má svoj jedinečný charakter a ponúka niekoľko skvelých a rýchlych zákrut. Pre pilota je to zážitok. Tento rok to bude super rýchle a skomplikovať to môže počasie. Bol by som prekvapený, ak by bolo po celý čas sucho. Očakávame skôr chladné a nepríjemné podmienky. Bude to teda zaujímavý víkend."

V tíme Red Bull ešte stále vstrebávajú informáciu o odchode Hondy po roku 2021.

"Je mi to ľúto. Spolupráca s Hondou je skvelá a sú to naozaj skvelí odborníci a ľudia. Z pohľadu tohto víkendu sa však pre nás nemení nič. Ako pilot sa sústredím iba na svoju prácu. Cieľom bude dokončiť partnerstvo s Hondou na najsilnejšej možnej úrovni," zakončil thajsko-britský pilot.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac