spravy.sk spravy.sk

Verstappen presedel štyri hodiny pri notebooku, Albon sa nalieval čajom
zdroj: TASR-AP

Verstappen presedel štyri hodiny pri notebooku, Albon sa nalieval čajom

Pilot tímu Red Bull Racing Max Verstappen nedávno kritizoval rozhodnutie konania iba jediného voľného tréningu pred pretekmi v Imole. Teraz však nastala rovnaká situácia aj na Nurburgringu. Pravda, rozhodla vyššia moc v podobe nepriaznivých poveternostných podmienok.

Pretekári F1 sa tešili na spoznanie Nurburgringu po sedemročnej prestávke, no dážď a hmla znemožnili prípadný odlet záchranárskej helikoptéry a pitlane tak ostala zatvorená. 

"Mne sa to v podstate páčilo a netrápim sa tým. Takto to aspoň bude náročnejšie a zaujímavejšie," vyslovil sa Verstappen. "Samozrejme, je to škoda pre fanúšikov. Prišli na tribúnu a keď už máme konečne pár divákov, tak im nemáme čo ponúknuť. Musíme sa s tým však zmieriť."

Pretekárom tak neostávalo nič iné, len si hľadať v boxoch inú zábavu.

"Ja osobne som presedel štyri hodiny s notebookom v rukách. Písal som si s priateľmi a podobne. Čo iné som mohol robiť?”

Verstappenov kolega Alex Albon bol na tom podobne. "Vypil som asi šesť či sedem šálok čaju a popritom som sledoval videá na YouTube," prezradil Albon. "Čo sa týka soboty, tak tretí tréning bude asi trochu chaotický. Všetci budú chcieť dohnať stratené. Verme, že sa počasie umúdri a dovolí nám pracovať. Mám však obavy, pretože nedeľa má byť podobná, ako bol piatok."

VC Eifel - 1. tréning (20 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac