spravy.sk spravy.sk

Mick Schumacher venoval Hamiltonovi otcovu prilbu
zdroj: TASR-AP

Mick Schumacher venoval Hamiltonovi otcovu prilbu

Mick Schumacher sa síce vzhľadom na nepriazeň počasia neobjavil na Nurburgringu v pozícii pilota v rámci piatkového tréningu, no o jeden emotívny moment sa predsa len postaral. Po VC Eifelu venoval víťazovi Lewisovi Hamiltonovi prilbu svojho otca Michaela.


Práve Michaelov rekord v počte víťazstiev dokázal Brit v Nemecku vyrovnať. Po 91. triumfe kariéry netajil nadšenie.

"Je to pre mňa veľká pocta. Naozaj si to cením,” zareagoval Hamilton na gesto Micka Schumachera. 

"Ani neviem, čo mám povedať. Vyrastal som pri sledovaním Michaela a z pohľadu jazdeckých kvalít bol určite mojim vzorom. Obdivoval som, čo spoločne so svojim tímom dokáže rok po roku, preteky po pretekoch. Spomínam si, že som hrával hru Grand Prix 2 a jazdil som tam ako Michael. Bolo skvelé sledovať jeho dlhú dominanciu. Nedokázal som si ani len predstaviť, že ten jeho rekord niekto preteká. A už vôbec som si nevedel predstaviť, že to dokážem ja."

“Je to obrovská pocta a chvíľu potrvá, kým si to uvedomím. To, že som vyrovnal ten rekord, som si uvedomil až po návrate na pitlane. Počas dojazdu do cieľa som na to vôbec nemyslel. Vďačím za to neuveriteľnému tímu. Všetci okolo mňa mi pomáhali a tlačili ma dopredu. Patrí im veľká vďaka a zároveň vyslovujem obrovský rešpekt voči Michaelovi," pridal šesťnásobný majster sveta.

VC Eifelu 2020 (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac