spravy.sk spravy.sk

V Alfe sa tešia z bodu Giovinazziho, ľutujú výjazd safety car
zdroj: TASR-AP

V Alfe sa tešia z bodu Giovinazziho, ľutujú výjazd safety car

Tím Alfa Romeo nezbiera body často a každý takýto úspech preto predstavuje dôvod na oslavu. O tú sa na Nurburgringu postaral Antonio Giovinazzi, ktorý skončil na desiatej pozícii a udržal sa pred Sebastianom Vettelom z Ferrari.

"Som samozrejme veľmi spokojný," rozhovoril sa Giovinazzi. "Odjazdili sme veľmi dobré preteky a od úvodu až do konca sme si držali rýchlosť. Vedeli sme, že v týchto podmienkach bude možné všetko a chceli sme bojovať. Získaný bod ma teší. Mal som opäť výborný štart a získal som po ňom niekoľko pozícií. Potom som sa vyrovnal s ťažkými podmienkami. Možno sme mohli skončiť aj na ôsmom mieste, no výjazd safety car ma stál pozície na úkor Hulkenberga a Grosjeana. Chceli sme však bodovať a to sa podarilo. Pre celý tím ide o dobrý motivačný impulz."

Menej spokojný bol Kimi Räikkonen. Počas víkendu v Nemecku absolvoval svoje 323. preteky v F1 a v historických tabuľkách tak definitívne preskočil rekordéra Rubensa Barrichella.

"Pre mňa to nebol vydarený víkend. Po sobote sme však vedeli, že to bude náročné. Štart pretekov bol v poriadku. Potom som sa však musel uhýbať kolíziám a stratil som tam veľa pozícií. Možno som mohol skončiť vyššie, ale ublížilo nám safety car. Výsledok teda nie je dobrý. Bolo to frustrujúce, ale musím to hodiť za hlavu a skúsiť to nabudúce," povzdychol si novopečený rekordér.

"Zisk bodu je pre nás vždy dobrým výsledkom. Ešte dôležitejšie však je, akým spôsobom sme ho získali," upozornil šéf tímu Frédéric Vasseur. "Tím odviedol excelentnú prácu v náročných podmienkach. Bojovali sme s našimi priamymi konkurentami a udržali sme za sebou pilota kalibru Vettela. Antonio predviedol aj niekoľko krásnych predbiehacích manévrov. Mrzí nás iba výjazd safety car. Mohli sme mať totiž na bodoch oboch pilotov. Je to však každopádne pozitívny výsledok, na ktorom môžeme budovať vo zvyšnej časti sezóny."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac