spravy.sk spravy.sk

Hulkenberg mohol odjazdiť VC Eifelu za Red Bull
zdroj: TASR-AP

Hulkenberg mohol odjazdiť VC Eifelu za Red Bull

Nemec Nico Hulkenberg absolvoval počas VC Eifelu vydarený návrat do F1, keď v rámci záskoku za chorého Lanca Strolla vybojoval pre Racing Point ôsme miesto. Nechýbalo však veľa a preteky na Nurburgringu mohol odjazdiť za úplne iný tím.

Ako totiž prezradil Helmut Marko, Nico komunikoval počas piatku s tímom Red Bull. Dôvodom bol nejasný test Alexa Albona na koronavírus. V prípade pozitívneho výsledku druhého testu by sa za volant RB16 posadil práve Hulkenberg.

"V piatok som ho kontaktoval, nakoľko Alex mal nejasný výsledok testu. Začali sme sa teda pripravovať na možnú výmenu," prezradil Marko pre F1-insider.com. 

Albonov opätovný test bol však negatívny a výmena sa nekonala. Z pretekov napokon odstúpil pre prasknutý chladič. 

Výkony thajského pretekára sú však z času na čas terčom kritiky a v kuloároch sa špekuluje o jeho stálej výmene. Marko podmieňuje zotrvanie Albona v tíme výkonmi a výsledkami. V opačnom prípade ho môže nahradiť jeden z dvojice Hulkenberg - Sergio Perez.

"Albon si môže svoje miesto udržať iba výkonmi. Ak budú v poriadku, tak v tíme vydrží. Na Nurburgringu podal dobrý výkon. Budeme ho sledovať aj naďalej. Ak by sme si pozreli možnosti mimo nášho tímu, tak voľní sú v podstate iba Hulkenberg a Perez. Osobne si však myslím, že je veľmi ťažké získať niekoho, kto by sa dokázal priblížiť k Maxovi Verstappenovi na dve až tri desatinky sekundy. Albon to však počas lepších dní dokáže," uviedol Helmut Marko

Red Bull plánuje potvrdiť jazdecké zostavy oboch svojich tímov pred VC Turecka. 

"Momentálne už máme jasno v troch pozíciách. Do Istanbulu teda rozhodneme aj o tej štvrtej," dodal Marko.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac